BLEDI CRVENO-BELI BEZ ŠANSE U PODGORICI Katastrofalna igra Zvezde, Budućnost sa 22 razlike nanela najubedljivi poraz šampionu Srbije na Jadranu

19:04 | 05-02-2024

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od ekipe Budućnosti u Podgorici sa 84:62 u meču 19. kola AdmiralBet ABA lige.

Košarka
Budućnost Voli/Filip Roganović

Zvezda sad ima skor 16-3, a Budućnost 14:5. Podgoričani su sad bolji u međusobnom skoru što bi bilo presudno ako okončaju ligaški deo sa istim učinkom kao Zvezda koja je prvi meč dobila rezultatom 95:86.

Prva četvrtina je prošla u izjednačenoj igri, a Budućnost je prvu osetniju prednost stekla kad je sredinom druge deonice imala plus 13 (31:18), a na 2,49 pre kraja poluvremena i plus 14 (39:25). Na poluvremenu je bilo 46:36. Sredinom treće deonice desio se incident, navijači domaće ekipe gađali su Adama Hangu kovanicama i tvrdim predmetima, a posle kraćeg prekida, utakmica je nastavljena.

U poslednjih 10 minuta ušlo se sa plus osam za domaćina (59:51). Četiri minuta pre kraja bilo je plus 19 za Budućnost (75:56) i već tad je bilo jasno da će domaćin slaviti. Zvezda je katastrofalno šutirala za tri poena (3/24).

Jogi Ferel je predvodio Budućnost sa 18 poena, Flečer Megi je dao 13, a Kenan Kamenjaš 11. Luka Mitrović je bio najefikasniji u Zvezdi sa 16 poena, Nemanja Nedović je dao 10, a Džoel Bolomboj devet.

U narednom kolu Crvena zvezda dočekuje Zadar, ali će pre toga u petak ugostiti Žalgiris u 26. kolu Evrolige. Budućnost u narednoj rundi gostuje Splitu.

BUDUĆNOST - CRVENA ZVEZDA 84:62 (22:18, 24:18, 13:15, 25:11)

Hala: Morača, Sudije: Damir Javor, Sašo Petek, Bojan Kruljac

BUDUĆNOST: Mihailović, Megi, Frimen, Slavković, Makondu, Ferel, Džons, Tanasković, Rajt, Popović, Pol, Kamenjaš.

CRVENA ZVEZDA: Smart, Lazarević, Teodosić, Hanga, Davidivac, Mitrović, Tobi, Bolomboj, Nedović, Gedraitis, Gilespi, Dos Santos.

KRAJ!

39. minut - Trojka Ferela za pravu katastrofu crveno-belih i najubedljiviji poraz ove sezone u ABA ligi.

37. minut - Megi pogađa trojku i razlika sada ide na 22. Sada je i jasno da je Budućnost ostvarila veliku pobedu u Podgorici.

36. minut - Tanasković za dva, a onda i Ferel. Traje serija domaćih, Zvezda srlja iz greške u grešku.

35. minut - Megi pogađa trojku i razlika je sada 15 poena.

34. minut - Zvezda ne može gotovo ništa da pogodi za tri, sada već 2/20 u šutu za tri. Na drugoj strani jedan od dva penala pogađa Kamenjaš, a onda zakucavanje u kontri istog igrača uz nesportski faul Jaga Dos Santosa. Čini se da su crveno-beli upisali treći poraz u ABA ligi ove sezone.

32. minut - Megi siguran sa penala za povratak na 10 razlike.

31. minut - Teodosić za dva, a onda trojka Megija.

TREĆA ČETVRTINA:

29. minut - Smart siguran, ali Zvezda u poslednju četvrtinu ulazi sa velikim zaostatkom.

28. minut - Megi siguran sa poludistance. Mitrović nakon toga siguran posle dodavanja Teodosića.

25. minut - Ferel pogađa sa distance, a onda i trojka za brzi povratak na plus 12".

24. minut - Trojka Mihailovića, a onda Mitrović za dva.

23. minut - Nedović poentira u kontri i posle dužeg vremena crveno-beli su na "minus šest".

22. minut - Drugo poluvreme počinje zakucavanjem Bolomboja nakon odličnog dodavanja Mitrovića.

POLUVREME!

20. minut - Trojka Smarta za kraj prvog poluvremena i 10 razlike za domaće.

18. minut - Ferel za dva i ponovo prave seriju domaći i idu na "plus 16". Mitrović uspeva da smanji zaostatak, a onda zakucavanje Slavkovića.

16. minut - Dva loša poteza Lazarevića i lagani poeni Rajta.

14. minut - Poeni Nedovića koji prekida seriju i donosi prve poene gostima posle šest minuta. Nakon toga Bolomboj pogađa prvu trojku za Zvezdu na meču.

13. minut - Traje serija, sada je 7:0 za domaće posle zakucavanja Kamenjaša. Zvezda bez poena u drugoj deonici, ali i celih pet minuta bez poena. Onda novi promašaj gostiju i poeni Kamenjaša za 13 razlike.

11. minut - Zakucavanje Kamenjaša, a onda trojka Makondua za brzih 5:0 domaćih.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Poeni Rajta uz faul, siguran i sa dodatnog penala trenutno najefikasniji igrač na meču. Nako toga ponovo Rajt za kraj prve deonice.

9. minut - Četiri vezana poena Teodosića sa penala i Zvezda ima prednost - 17:18.

8. minut - Rajt hvata ofanzivni skok i ispravlja sopstveni promašaj.

7. minut - Mihailović pogađa trojku na istoku napada, a onda Teodosić povezuje Bolomboja sa košem za lagano zakucavanje.

6. minut - Zakucavanje Mitrovića na jednoj, pa Tanaskovića  na drugoj strani - 12:12.

4. minut - Jago brži od Ferela, poeni uz faul i realizovano bacanje za povratak u egal.

3. minut - Nedović poentira za dva nakon prodora.

2. minut - Mitrović uz faul, pogađa i dodatno bacanje za prve poene Zvezde, a onda Džons koristi alej-ap dodavanje Farela.

1. minut - Budućnost počinje utakmicu sa dve vezane trojke, prvo Džons, pa onda i Ferel.