NOVO IZNENAĐENJE U NIŠU Vojvodina srušila prošlogodišnjeg finalistu Kupa Radivoja Koraća

19:09 | 15-02-2024

Košarkaši Vojvodine plasirali se u polufinale Kupa Radivoja Koraća

Kup
KSS

Vojvodina je u četvrtfinalu priredila iznenađenje, pošto je u polufinalu pobedila Megu sa 100:92.

Novosađanima će rival u borbi za finale biti pobednik meča Partizan - Hercegovac.

Od samo početka meča Vojvodina je najavila veliku borbu, posle dva minuta povela 7:3, a u 5. minutu i 15:8. Sigurniji su bili Novosađani u uvodnom periodu utakmice, prikazali odličnu igru, pa su u 8. minutu imali veliku prednost – 25:11.

Nastavila je Vojvodina u istom ritmu, podigla na najvećih 30:15, Beograđani su i dalje delovali kao da nemaju rešenja. Držao je KLS ligaš veliki plus, koji je u 15. minutu posle pet vezanih poena Ašćerića dostigao neverovatnih 23 poena (46:23). Tražila je igru Mega, rotirao je trener Barać bezuspešno, podigao je Banjac na 52:25, da bi Beograđani konačno uzvratili trojkom, a do poluvremena uspeli da serijom 13:5 smanje na i dalje velikih 38:57.

Ništa se nije promenilo na na startu treće četvrtine, Vojvodina je kontrolisala rezultat i čuvala veliki višak. Davali su igrači Mege sve od sebe da uhvate priključak, u 27. minutu smanjili na 60:76, pa minut kasnije i na 65:79. Pogodio je Iljasoglu trojku za 68:81, ali je Savić pogodio sa više od pola terena u poslednjoj sekundi treće deonica za 86:68.

Sve je išlo na ruku Novosađanima i na početku poslednje deonice, posle nove trojke Savića ponovo su imali „plus 23“ – 91:68. Opet je Mega krenula u poteru, grešilo se na obe strane, Pogodio je Jović 2+1, pa još dvojku, smanjio minus na 13 poena u 34. minutu. Još jednom Vojvodina nije iskoristila napad, pogodio je Đurišić dva penala (80:91), ali je odgovorio Džonson. Pogodio je Plavšić koš uz faul za 84:95 četiri minuta pre kraja, a maltene ista razlika ostala je do kraja. Pogodio je Jović za 90:98 pola minuta pre kraja, ali je već sve bilo gotovo, pa su Novosađani mogli da slave veliku sanzaciju koju su napravili.