NEMA DIRIGENTA, NEMA MUZIKE Zvezda izgubila u Minhenu, čudo potrebno za plej-in

22:25 | 01-03-2024

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Minhenu od Bajerna sa 74:66 u 27. kolu Evrolige

Zvezda - Bajern

Posle ovog poraza Zvezdi je potrebno čudo da se domogne destog mesta koje vodi u plej-in, pošto je sada na skoru 10-17, dok Bajern ima dva trijumfa više.

Janis Sferopulos nije mogao da računa na povređenog Miloša Teodosića i ponovo se ispostavilo da je Zvezda potpuno drugi tim kada ne igra glavni organizator igre. Mučili su se crveno-beli u napadu gotovo tokom čitavog meča i nisu uspeli da dođu do brejka kojim bi zadržali kakvu takvu šansu da se domognu gornjeg dela tabele.

Zvezda tako ni posle devet godina nije uspela da slavi u Minhenu, pošto je poslednju pobedu ostvarila još 2015. godine.

Tim sa Malog Kalemegdana je odlično otvorio utakmicu, poveo 19:10, ali onda je usledio potpuni kolaps.

U drugoj deonici viđen je mali broj poena 12:8, pa su Bavarci na odmor otišli sa vođstvom 32:27.

Crvena zvezda ni na početku drugog poluvremena nije uspevala da uhvati napadački ritam. Za prva četiri minuta postigla je samo dva poena, a Bajern je započeo treću četvrtinu sa dve trojke, Bukera i Lučića.

Prvi nalet Zvezde, u kojem je pokazala da je još u životu u Minhenu, bila je serija 6-0 i prilazak na 40:35. Taj nalet Bajern je odbio i na 40 sekundi do kraja treće četvrtine ponovo pobegao na dvocifreni plus – 53:43.

Uspela je Zvezda u nekoliko navrata ponovo da pripreti, ali su izabranici Pabla Lasa uvek imali odgovor i svaki put bi odbili napad.

Kod pobednika Buker je bio najistaknutiji sa 22 poena, dok je Serž Ibaka meč završio sa 12 poena (6/7 iz igre) i osam skokova. Vladimir Lučić je zabeležio po pet poena i skokova uz dve asistencije.

Na drugoj strani Džavonte Smart je postigao 13, Bolomboj 11 poena uz devet skokova, a dvocifreni je još bio Nedović sa 10 poena.

U narednom kolu Zvezda gostuje Monaku, a Bajern Efesu.

BAJERN - CRVENA ZVEZDA 74:66 (20:19, 12:8, 21:19, 21:20)

Hala: BMW Park (Minhen)

Sudije: Perez, Fufis, Viklicki

Bajern: Vajler Beb 4, Edvards 4, Obst 9, Bolmaro 7, Gifaj, Bonga 6, Lučić 5, Vimberg, Ibaka 12, Buker 22, Branković 5.

Crvena zvezda: Smart 13, Lazić, Nedović 10, Dos Santos 7, Lazarević, Hanga 4, Davidovac 3, Mitrović 9, Gedraitis 4, Tobi 3, Bolomboj 11, Gilespi 2.

40. minut - Kraj! Poraz Zvezde u Minhenu!

39. minut - Buker ponovo pogađa za dva i verovatno stavlja tačku na meč.

38. minut - Još jedan protraćen napad košarkaša Zvezde, Bajern pred pobedom.

37.minut - Još jedan loš napad Zvezde, Bajern dolazi do lakih poena i sada su crveno-beli u velikom problemu, pošto gube devet razlike na tri minuta do kraja.

36. minut - Bonga je se povredio, napustio je haul i za njega je ova utakmica završena.

35. minut - Trojka Davidovca, Zvzeda je i dalje u igri. Bajern vodi 64:57 pet minuta do kraja.

34. minut - Bonga pogađa trojku, Bajern je na +7. Idemo na tajm-aut.

33. minut - Sada nekoliko loših napada Zvezde, Bajern održava prednost.

32. minut - Odbranila se Zvezda, a onda je Nedović pogodio za dva.

31. minut - Trojka Tobija na startu četvrtog kvartala, Zvezda na -4!

30. minut - Kraj treće četvrtine, Bajern vodi 53:46.

29. minut - Ponovo je pukla odbrana Zvezde i ponovo Buker zakuacva.

28. minut - Snažno zakucavanje Bukera, ponovo Bolomboj poentira posle ofanzivnog skoka.

26. minut - Ibaka igra sjajno, Bajern odbija nalet Crvene zvezde.

25. minut - Trojka Nemanje Nedovića, njegov prvi koš večeras, Zvezda je na -5!

24. minut - Bolomboj zakucava nakon još jednog ofanzivnog skoka.

23. minut - Nastavljaju se Zvezdine muke u napadu, Bajern ima dvocifrenu prednost.

22. minut - Sada Lučić pogađa trojku, ide Bajern na +9

21. minut - Trojka Bukera na startu treće četvrtine, Gedraitis pogađa za dva.

Druga četvrina:

20. minut - Poluvreme, Bajern vodi 32:27.

18. minut - Serija Bajerna koji ima sedam poena prednosti i Sferopulos zove tajm-aut.

17. minut - Konačno poeni za Zvezdu, Smart pogađa za dva.

15. minut - Agonija košarkaša Zvezde u napadu, za pet minuta u drugom kvartalu postigli su svega četiri poena

14. minut - Branković prekida trojkom seriju promašaja 28:23.

13. minut - Jago pogađa sa penala 25:23.

12. minut - Gilespi konačno poentira za Zvezdu 23:21.

11. minut - Nastavlja Obst tamo gde je stao u prvoj deonici i pogađa novu trojku.

10. minut - Trojka Obsta, kraj prve četvrtine, Bajern vodi 20:19

9. minut - Potpuno je stao napad Zvezde u finišu deonice i Bajern to kažnjava.

8. minut - Buker dolazi do lakih poena.

7. minut - Sada nekoliko loših napada Zvezde i Bajern to koristi da se približi.

6. minut - Jago se razigrao, Zvezda je napadački odlično otvorila utakmicu.

5. minut - Smart nije pogodio, ali tu je Bolomboj na ofanzivnom skoku da prikuca loptu u koš.

4. minut - Lučić pronalazi Ibaku koji zakucava. Jago pogađa novu trojku za Zvezdu.

3. minut - Trojka Smarta, Zvezda vodi 11:4, odličan početak crveno-belih. Laso primoran da zatraži tajm-aut.

2. minut - Dosta efikasan početak utakmice.

1. minut - Poenima Luke Mitrovića počinje utakmica. Na drugoj strani precizan je Buker.

19.30 - U Areni je Zvezda slavila 74:68, kada je upravo Teodosić odigrao sjajan meč ubacivši 16 poena, a uz to je imao i 11 asistencija.

19.27 - Zvezda je oslabljena u ovom meču, pošto je Miloš Teodosić još uvek povređen, dok za Bajern neće igrati Silvan Francisko.

19.25 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 27. kola Evrolige u kojoj se sastaju Bajern i Crvena zvezda. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Minhena.