KATALONCI FURIOZNI PROTIV CRNO-BELIH Partizan bio ravnopravan rival samo u prvom delu meča, Avramović odigrao brutalnu partiju, ali je Barsa opravdala ulogu favorita

22:24 | 14-03-2024

Košarkaši Barselone pobedili su Partizan u okviru 29. kola Evrolige rezultatom 94:76

KK Partizan
EPA-EFE/Alejandro Garcia

Crno-beli su pokušali da dođu do velike pobede i iznenađenja, ali Katalonci su imali rešenja za svaki nalet gostiju. Izabranici Željka Obradovića nastavljaju veliku borbu za plasman u plej-in.

Nisu Aleksa Avramović i Zek Ledej sami mogli da sruše ekipu Rodžera Grimau. Protiv ovako kvalitetnog tima morao je još neko da iskoči i pomogne pre svega u napadu.

Kod domaćina Laprovitola je postigao 17 poena, Ernangomez 15, Jokubaitis 13, a Parker 12.

Partizanu se ponovila situacija da mentalno pada u finišu meča. Crno-beli su u 31. minutu imali četiri poena minusa (74:70), a zatim potpuno stali i skoro pet minuta bili bez koša. Barselona je to iskoristila i napravila krucijalnu prednost.

Domaći tim je u nekoliko navrata tokom meča pravio serije, Partizan se vraćao, ali nije uspeo to da uradi u poslednjem delu igre.

Tim Željka Obradovića je ostao na 13 pobeda, a sada ima 16 poraza, koliko i Valensija na deobi desetog mesta, poslednjeg koje vodi u doigravanje. Barselona je zabeležila 20. pobedu i ostala na drugoj poziciji.

Naredne nedelje je duplo kolo u Evroligi. Partizan u utorak dočekuje Baskoniju, a zatim dva dana kasnije i Real.

Barselona - Partizan (94:76)

Dvorana: "Blaugrana"

Sudije: Olegs Latiševs (Letonija), Pjotr Pastušak (Poljska), Arturas Šukis (Litvanija)

BARSELONA: Veseli, Brizuela, Rubio, Kalinić, Satoranski, Ernangomez, Laprovitola, Abrines, Parker, Nnađi, Jokubaitis, Para.

PARTIZAN: Smit, Ledej, Avramović, Koprivica, Panter, Smailagić, Trifunović, Anđušić, Doužer, Ponjitka, Kaminski, Kaboklo.

40. minut - Avramović polovičan sa linije penala (94:76)

38. minut - Još jedna kontra Barselone, Laprovitola povećava na 90:72

37. minut - Jokubaitis postiže svoj 11. poen - 88:72

36. minut - Laprovitola postiže trojku iz teške pozicije, njegova peta - 84:70. Partizan je pet minuta bez poena, samo dva poena je postigao za pet i po minuta.

33. minut - Abrines pogađa trojku, Barselona u seriji 7:0 - 81:70.

32. minut - Pravi faul u napadu Zek Ledej, a onda precizan u kontri Vili Ernangomez, reaguje tajm-autom Obradović (78:70)

31. minut - Pogađa Zek Ledej sa poludistance (74:70)

30. minut - Uspeli su crno-beli da smanje razliku pred poslednju četvrtinu (74:68)

29. minut - Satoranski je precizan, a onda Kaminski polaže za 74:65

28. minut -  Laprovitola postiže svoju četvrtu trojku - 72:60

27. minut - Laki poeni za Jana Veselog (69:60)

26. minut - Ledej zakucavanjem u kontri prekida nalet Barselone - 67:54.

25. minut - Nastavlja se serija Barselone, četvrta trojka u nizu - 67:52.

24. minut - Kalinić postiže novu trojku - 61:52. Parker pogađa trojku, Barselona je prvi put na dvocifrenoj razlici - 64:52. Barselona ima 13:4 za četiri minuta u trećoj četvrtini

23. minut - Ernangomez je fauliran pri šutu. Povredio se Smailagić, doskočio je na nogu protivnika i izašao zbog problema sa skočnim zglobom. Promašio je prvo, promašio i drugo

22. minut - Snašao se Alen Smailagić pod košem Katalonaca i pogodio (58:52)

21. minut - Kalinić pogađa trojku na startu drugog poluvremena, a onda precizan i Doužer (56:50)

20. minut - Nisu iskoristili kontru igrači Partizana, tako da se na poluvreme ide rezultatom 51:48 za Barsu (51:48)

18. minut - Još jedna trojka Alekse Avramovića, njegova treća! Ali uzvraća i Laprovitola (47:43)

16. minut - Strelac je Džejms Naneli, mora da prekine ovu seriju Partizana trener Barselone

15. minut - Nova trojka za Partizan, Anđušić dodatno smanjuje zaostatak Partizana (37:34)

14. minut - Abrines pogađa trojku na asistenciju Rubio, ali uzvraća i Avramović trojkom! (37:31)

13. minut - Zakucavanje Riki Rubija na drugoj strani (34:28)

12. minut - Ledej precizan sa linije penala (32:26)

11. minut - Barsa pronalazi svoj ritam, raste prednost Katalonaca (32:24)

10. minut - Na liniji penala je Vili Ernangomez koji je precizan, a onda Jokubaitis pogađa uz zvuk sirene na kraju prve četvrtine (29:24)

9. minut - Mora da reaguje Željko Obradović tajm-autom, Barsa je u naletu (23:20)

8. minut - Zek Ledej pravi faul nad Parkerom, on pogađa i dodatno bacanje (19:18)

7. minut - Jokubaitis precizan za tri poena! (14:18)

6. minut - Sjajna kontra Partizana, Kaminski vrlo siguran pod košem, ali i Jan Veseli (11:16)

5. minut - Kalinić pravi faul u napadu, na drugoj strani Zek Ledej promašuje za tri poena

4. minut - Poeni za Kevina Pantera! (7:12)

3. minut - Prva trojka za Katalonce, a onda za tri pogađa i Aleksa Avramović (7:10)

2. minut - Sjajan početak crno-belih! (0:6)

1. minut - Počela je utakmica!

19.56 - Centar crno-belih Alen Smailagić je uoči duela izjavio:

- Mi ćemo dati sve od sebe. Treniramo jako, radimo, pokušavamo da napravimo taktiku za sve, pokušaćemo da izborimo najbolje moguće mesto. Verujem da možemo da pobedimo, prošle godine smo pobedili Real, verujem da isto možemo i u Barseloni. Da pokažemo da smo tim - podvukao je Smailagić.

19.52 - Uoči duela sa španskim timom, trener Partizana Željko Obradović kaže:

- Igramo protiv tima koji ima veliki kvalitet i igraju veoma dobro. Tim koji je sigurno među favoritima za fajnal for i osvajanje titule. Vraćajući se na početak i prvi meč u Beogradu, ništa se nije promenilo u njihovoj igri. Imaju jasan kvalitet i biće potrebno da odigramo fantastično ako želimo pobedimo - istakao je Obradović.

19.48 - Željko Obradović je za ovu utakmicu odlučio da su višak Džejlen Smit i Balša Koprivica

19.40 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču 29. kola Evrolige između Barselone i Partizana. Uz sport.alo pratite uživo dešavanja iz Katalonije.