SRBIJA SILNA PROTIV JAPANA "Orlovi" upisali trijumf u Areni, sledi spektakl sa Grčkom pred odlazak na Olimpijske igre

21:43 | 21-07-2024

Košarkaška reprezentacija Srbije, pobedila je Japan u prijateljskoj utakmici u Beogradskoj Areni, rezultatom 119:100

košarkaška reprezentacija Srbije

Srbija je bolje otvorila meč i povela 10:2, ali su Japanci uspeli da izjednače na 12:12. Usledila je serija Srbije 12:0, a posle prve deonice bilo je 33:23.

Sredinom druge četvrtine Srbija je imala plus 16 (44:28), ali je posle serije Japana na poluvremenu bilo samo plus sedam (59:52).

Dodala je Srbija gas u trećoj deonici koja je okončana vođstvom "orlova" 91:70 i tad je bilo jasno da će izabranici Svetislava Pešića upisati ubedljiv trijumf.

U reprezentaciji Srbije najefikasniji je bio Nikola Jokić sa 18 poena i šest asistencija, Filip Petrušev je dao 17, kapiten Bogdan Bogdanović 15 poena, uz osam asistencija, Ognjen Dobrić 14, a Vasilije Micić 12.

Prvi put je od okupljanja reprezentacije zaigrao i oporavljeni Nikola Jović. Pokazao je da je povreda prošlost i da je spreman za Olimpijske igre. Jović je igrao 14 minuta i postigao četiri poena.

Kod Japana se istakao Rui Haćimura sa 29 poena, Juki Kavamura je dao 12, a Juta Vatanabe 10.

Srbija će sutra uveče, takođe u Areni, igrati protiv Grčke, u generalnoj probi za Olimpijske igre.

Prvi meč na OI Srbija igra u nedelju od 17 i 15 u Lilu protiv Sjedinjenih Američkih Država. U grupi C rivali "orlova" biće i Portoriko i Južni Sudan.

Srbija - Japan (119:100)

Dvorana: Beogradska arena

Srbija: Plavšić, Petrušev, Jović, Bogdanović, Marinković, Jaramaz, Dobrić, Jokić, Micić, Gudurić, Avramović, Milutinov

Japan: Togaši, Džejkobs, Kavamura, Hiedžima, Toes, Haćimura, Vatanabe, Baba, Hokinson, Tominaga, Voši, Vantanabe

39. minut - Uroš Plavišić je polovičan sa linije penala (115:94)

37. minut - Petrušev se našao na liniji za slobodna bacanja. Uspeo je oba da pogodi (112:91)

35. minut - Poeni i za Vasu Micića (107:87)

košarkaška reprezentacija Srbije FOTO TANJUG/ NEMANJA JOVANOVIĆ/ nr

34. minut - I još jedna trojka za Japan (105:81)

32. minut - Vanja Marinković postiže trojku (97:75)

31. minut - Kalamura postiže svoju četvrtu trojku, vraća Micić (94:73)

30. minut - Sjajni Vanja Marinković poentira, a onda Jokić u samom finišu treće četvrtine sa jedne noge ubacuje loptu u koš! (91:70)

28. minut - Ili trojka ili ništa za Japan u ovim trenucima (85:67)

26. minut - Nova trojka za Japance, za sada im samo to polazi za rukom (78:62)

25. minut - Avramović je na liniji penala, precizan je oba puta (75:57)

košarkaška reprezentacija Srbije Tanjug/Nemanja Jovanović

24. minut - Sjajan je u kontri Avramović, mora tajm -aut da traži selektor Japana

23. minut - Novi poeni za "orlove" (66:54)

21. minut - Jokić postiže prve poene u nastavku (61:52)

18. minut - Mini serija Japana, koji je ponovo na jednocifrenom minusu (52:43)

17. minut - Petrušev pogađa trojku nakon sjajne koiektivne akcije (52:37)

16. minut - Pogađa Jokić na asistenciju Bogdanovića. Potom Avramovič i iz kontre 49:34.

15. minut - Trojku pogađa Vatanabe (45:34)

14. minut - Precizni gosti sa linije penala, a onda i trojka Bogdanovića (41:28)

13. minut - Auuuu! Pa kakvo je ovo kucanje Nikole Milutinova! A onda i odličan pas Jokića za Jovića koji ne greši pod košem (39:26)

11. minut - Pogađa Haćimura, njegov sedmi poen, a prva trojka (33:26)

10. minut - Trojka Vasilija Micića! (31:18)

9. minut - Ponovo dvocifrena prednost za Srbiju (28:18)

8. minut - Novi poeni za Jokića na asistenciju Micića, na drugoj strani poeni za Hokinsona (26:16)

7. minut - Sjajan prodor Alekse Avramovića! Čačanin pogađa uz faul (22:12)

5. minut - Upisuje se i Jokić na listu strelaca (14:12)

4. minut - Bogdanović precizan, a onda nova trojka azijske ekipe (12:10)

3. minut - Bogdan Bogdanović za triii! Ali pogađa i Togaši, serija Japanaca (10:7)

2. minut - Sa linije penala pogađa i Filip Petrušev (7:0)

1. minut - Počela je utakmica, Dobrić vezuje pet poena! (5:0)

19.54 - Kakva vest! Nikola Jović se zagrevao za ovu utakmicu!

19.00 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen prijateljskom meču između Srbije i Japana. Uz sport.alo pratite uživo dešavanja iz Beogradske arene.

ŽKK Crvena zvezda
Košarka

Veliki dan za košarku u Srbiji!

19:51

17 oktobar, 2024

Košarka

Košarkaški savez Srbije je postigao dogovor sa strateškim partnerom Arena Sport TV da utakmice Prve ženske lige Srbije od narednog vikenda budu direktno prenošene, svakog vikenda po jedna utakmica, dok će polufinalne i finalna serija PŽLS kompletne biti uživo u prenosima na kanalima našeg najpoznatijeg sportskog provajdera.