SRBIJA SILNA PROTIV JAPANA "Orlovi" upisali trijumf u Areni, sledi spektakl sa Grčkom pred odlazak na Olimpijske igre

21:43 | 21-07-2024

Košarkaška reprezentacija Srbije, pobedila je Japan u prijateljskoj utakmici u Beogradskoj Areni, rezultatom 119:100

košarkaška reprezentacija Srbije

Srbija je bolje otvorila meč i povela 10:2, ali su Japanci uspeli da izjednače na 12:12. Usledila je serija Srbije 12:0, a posle prve deonice bilo je 33:23.

Sredinom druge četvrtine Srbija je imala plus 16 (44:28), ali je posle serije Japana na poluvremenu bilo samo plus sedam (59:52).

Dodala je Srbija gas u trećoj deonici koja je okončana vođstvom "orlova" 91:70 i tad je bilo jasno da će izabranici Svetislava Pešića upisati ubedljiv trijumf.

U reprezentaciji Srbije najefikasniji je bio Nikola Jokić sa 18 poena i šest asistencija, Filip Petrušev je dao 17, kapiten Bogdan Bogdanović 15 poena, uz osam asistencija, Ognjen Dobrić 14, a Vasilije Micić 12.

Prvi put je od okupljanja reprezentacije zaigrao i oporavljeni Nikola Jović. Pokazao je da je povreda prošlost i da je spreman za Olimpijske igre. Jović je igrao 14 minuta i postigao četiri poena.

Kod Japana se istakao Rui Haćimura sa 29 poena, Juki Kavamura je dao 12, a Juta Vatanabe 10.

Srbija će sutra uveče, takođe u Areni, igrati protiv Grčke, u generalnoj probi za Olimpijske igre.

Prvi meč na OI Srbija igra u nedelju od 17 i 15 u Lilu protiv Sjedinjenih Američkih Država. U grupi C rivali "orlova" biće i Portoriko i Južni Sudan.

Srbija - Japan (119:100)

Dvorana: Beogradska arena

Srbija: Plavšić, Petrušev, Jović, Bogdanović, Marinković, Jaramaz, Dobrić, Jokić, Micić, Gudurić, Avramović, Milutinov

Japan: Togaši, Džejkobs, Kavamura, Hiedžima, Toes, Haćimura, Vatanabe, Baba, Hokinson, Tominaga, Voši, Vantanabe

39. minut - Uroš Plavišić je polovičan sa linije penala (115:94)

37. minut - Petrušev se našao na liniji za slobodna bacanja. Uspeo je oba da pogodi (112:91)

35. minut - Poeni i za Vasu Micića (107:87)

košarkaška reprezentacija Srbije FOTO TANJUG/ NEMANJA JOVANOVIĆ/ nr

34. minut - I još jedna trojka za Japan (105:81)

32. minut - Vanja Marinković postiže trojku (97:75)

31. minut - Kalamura postiže svoju četvrtu trojku, vraća Micić (94:73)

30. minut - Sjajni Vanja Marinković poentira, a onda Jokić u samom finišu treće četvrtine sa jedne noge ubacuje loptu u koš! (91:70)

28. minut - Ili trojka ili ništa za Japan u ovim trenucima (85:67)

26. minut - Nova trojka za Japance, za sada im samo to polazi za rukom (78:62)

25. minut - Avramović je na liniji penala, precizan je oba puta (75:57)

košarkaška reprezentacija Srbije Tanjug/Nemanja Jovanović

24. minut - Sjajan je u kontri Avramović, mora tajm -aut da traži selektor Japana

23. minut - Novi poeni za "orlove" (66:54)

21. minut - Jokić postiže prve poene u nastavku (61:52)

18. minut - Mini serija Japana, koji je ponovo na jednocifrenom minusu (52:43)

17. minut - Petrušev pogađa trojku nakon sjajne koiektivne akcije (52:37)

16. minut - Pogađa Jokić na asistenciju Bogdanovića. Potom Avramovič i iz kontre 49:34.

15. minut - Trojku pogađa Vatanabe (45:34)

14. minut - Precizni gosti sa linije penala, a onda i trojka Bogdanovića (41:28)

13. minut - Auuuu! Pa kakvo je ovo kucanje Nikole Milutinova! A onda i odličan pas Jokića za Jovića koji ne greši pod košem (39:26)

11. minut - Pogađa Haćimura, njegov sedmi poen, a prva trojka (33:26)

10. minut - Trojka Vasilija Micića! (31:18)

9. minut - Ponovo dvocifrena prednost za Srbiju (28:18)

8. minut - Novi poeni za Jokića na asistenciju Micića, na drugoj strani poeni za Hokinsona (26:16)

7. minut - Sjajan prodor Alekse Avramovića! Čačanin pogađa uz faul (22:12)

5. minut - Upisuje se i Jokić na listu strelaca (14:12)

4. minut - Bogdanović precizan, a onda nova trojka azijske ekipe (12:10)

3. minut - Bogdan Bogdanović za triii! Ali pogađa i Togaši, serija Japanaca (10:7)

2. minut - Sa linije penala pogađa i Filip Petrušev (7:0)

1. minut - Počela je utakmica, Dobrić vezuje pet poena! (5:0)

19.54 - Kakva vest! Nikola Jović se zagrevao za ovu utakmicu!

19.00 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen prijateljskom meču između Srbije i Japana. Uz sport.alo pratite uživo dešavanja iz Beogradske arene.