PORAZ SRBIJE POSLE DRAME Rukometaši na ivici ispadanja sa Evropskog prvenstva

22:07 | 14-01-2024

Ostali sportovi 0

Rukometna reprezentacija Srbije poražena je u 2. kolu grupe C na Evropskom prvenstvu od Mađarske rezultatom 28:27 (14:13).

Rukomet
EPA-EFE/Anna Szilagyi

Srbija je ostala na jednom bodu, dok je Mađarska stigla do četvrtog boda. Island ima tri, dok je Crna Gora bez bodova posle dva kola.

U poslednjem kolu Srbija igra protiv Crne Gore u utorak od 18 časova, a Mađarska protiv Islanda od 20.30.

Dosta ujednačeno bilo je prvo poluvreme. Razlika se kretala od jednog do dva pogotka za rivala, sve do završnice, kada je Ričard Bodo Mađarima doneo 11:14.

Održavali su Mađari prednost tokom celog drugog poluvremena, dok je ekipa Tonija Đirone imala u nekoliko navrata prazan hod, uz mnogo neiskorišćenih prilika sa igračem više.

Kako se meč bližio kraju, tako je prednost Mađara rasla, sedam minuta pre kraja meča iznosila je 20:25.

Usledila je dobra odbrana Cupare, i fantastičan gol Milosavljevića za 23:25. Nakon toga igralo se gol za gol, a domaćin evropskog prvenstva održao je prednost i na kraju slavio 27:28.

U meču ove grupe odigranom ranije Islanđani su savladali Crnogorce 31:30.

Srbiji je za prolaz potrebno da savlada Crnu Goru u poslednjem kolu, ali i da Mađari savladaju Island.