HURKAČ OSVOJIO ŠANGAJ Poljak u meču za infarkt dobio Rusa i osvojio drugi trofej u sezoni

13:24 | 15-10-2023

Tenis 0

Hubert Hurkač osvojio je Masters u Šangaju

Hubert Hurkač
EPA/ALEX PLAVEVSKI

On je posle dva sata i šest minuta igre bio bolji od Andreja Rubljova sa 2:1 u setovima (6:3, 3:6, 7:6).

ŠOKANTNO PRIZNANJE NOVAKOVOG PRIJATELJA Osetio sam vodu na glavi i odjednom bio na ivici smrti

Tako je posle Marseja došao do druge titule u sezoni, a sedme u karijeri.

Hubert Hurkač EPA/ALEX PLAVEVSKI

Poljaku je bio dovoljan brejk u šestom gemu da dođe do osvajanja seta posle 32 minuta igre.

U drugom setu, Rus je oduzeo servis rivalu u drugom gemu i do kraja seta je sačuvao prednost brejka u kom je slavio posle 32 minuta igre.

U odlučujućem setu nije bilo brejka, a Poljak je dobio set rezultatom 10:8, došavši tako do titule u Šangaju.

Osim 1000 poena, Hubert je osvojio 1,26 miliona dolara, dok je Rubljov prihodovao upola manje.