SABALENKA ĆE BRANITI TROFEJ Beloruskinja preko Amerikanke do finala Australijan opena

11:38 | 25-01-2024

Tenis 0

Beloruska teniserka Arina Sabalenka plasirala se u finale Australijan opena

Sabalenka
AP Photo/Alessandra Tarantino

Sabalenka je u prvom polufinalu bila bolja od Amerikanke Koko Gof sa 7:6 (2), 6:4, nakon jednog sata i 44 minuta igre.

Vodila je Beloruskinja sa 5:2 u prvom setu, prokockala i set loptu i ispustila veliku prednost, pa se otišlo u taj-brejk. Ipak, tu je Sabalenka bila neupredivo bolja i rivalki prepustila svega dva gema.

Za razliku od prvog seta koji je obilovao brejkovima, u drugom je viđen samo jedan, a napravila ga je Arina u devetom gemu, da bi potom odservirala za plasman u finale.

Sabalenka će tako biti u prilici da odbrani trofej osvojen prošle godine, a rival u finalu biće joj pobednica meča Ženg - Jastremska.