SLOVAČKA ŠOKIRALA BELGIJANCE Crveni đavoli razočarali na otvaranju EP-a, borbeni Slovaci iznenadili De Brujnea i ekipu, VAR poništio dva gola Lukakua

19:57 | 17-06-2024

EP2024 0

Fudbalska reprezentacija Slovačke pobedila je Belgiju u meču prvog kola Grupe E na Evropskom prvenstvu sa 1:0

EP 2024
EPA-EFE/Clemens Bilan

Fudbalska reprezentacija Slovačke pobedila je danas u Franfurtu selekciju Belgije rezultatom 1:0 (1:0) u meču prvog kola grupe E na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj.

Jedini gol na utakmici postigao je Ivan Šranc u sedmom minutu.

Fudbalerima Belgije poništena su dva gola posle intervencije iz VAR sobe.

Napadač Belgije Romelu Lukaku postigao je gol u 56. minutu. Međutim, ovaj pogodak je poništen zbog ofsajda napadača Belgije.

EP 2024 EPA-EFE/CLEMENS BILAN

Lukaku je u 86. minutu ponovo zatresao mrežu Slovačke, ali je video tehnologija pokazala da je asistent kod gola Luj Openda na početku akcije igrao rukom.

Slovačka je uspela da sačuva vođstvo do kraja meča i da zasluženo dođe do prve pobede na EP u Nemačkoj.

Fudbaleri Rumunije su ranije danas u prvom meču prvog kola grupe E savladali Ukrajinu rezultatom 3:0.

Fudbaleri Slovačke će u drugom kolu grupe E 21. juna igrati protiv Ukrajine, dok će se Belgija dan kasnije sastati sa Rumunijom.

Belgija - Slovačka (0:1)

Stadion: Dojče bank park (Frankfurt)

Belgija: Kastels - Kastanj, Fes, Debast, Karasko - Mangala, Onana - Trosar, De Brujne, Doku - Lukaku

Slovačka: Dubravka - Pekarik, Vavri, Škrinijar, Hancko - Kucka, Lobotka, Duda - Šranc, Haraslin, Boženik

Drugo poluvreme:

90. minut - Sedam minuta nadoknade vremena!

89. minut - Nema gola!

86. minut - GOOOL! Lukaku donosi izjednačenje! Ali gleda se VAR!

EP 2024 EPA-EFE/Clemens Bilan

76. minut - Žuti karton za Tilemansa zbog oštrog starta, gotovo manje od minuta od kako je ušao na teren...

70. minut - Dve izmene pravi selektor Slovačke, pošto su izašli Boženik i Haraslin, a ušli su Strelec i Suslov

63. minut - Neverovatno! Neće ta lopta u gol! Kako su se Slovaci ovog puta spasli, sa gol linije je izbacio Šrkinjar

ep 2024 EPA-EFE/Clemens Bilan

60. minut - Rasplamsala se bitka u drugom poluvremenu, a sada se nastavlja i serija promašaja Romela Lukakua!

47. minut - Opet je u sjajnoj prilici bio Haraslin! Nikako Slovaci da dođu do tog drugog pogotka

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

Prvo poluvreme:

42. minut - Romelu Lukaku propušta neverovatnu priliku da izjednači rezultat!

40. minut - Kakva prilika za Slovake! Pa onda i Haraslin umalo da pogodi, ali neće ta lopta u gol, jednostavno nemaju Slovaci sreće u ovim trenucima

35. minut - De Brujne je centrirao, Onana pokušao glavom, ali bez problema je to zaustavio Dubravka

28. minut - Pojačala je malo tempo i Belgija, ali za sada, nema konkretnih prilika za De Brujnea i ekipu

Fudbalska reprezentacija Slovačke EPA-EFE/ABEDIN TAHERKENAREH

20. minut - Trosar je bio u prilici, imao je Lukakua samog, ali je bio "sebičan", šutirao je, ali je ta lopta završila preko gola

16. minut - Gol Slovačke je potpuno otvorio ovaj duel i pomalo preokrenuo stvari na terenu...Belgijanci sada nisu više toliko siloviti kao na početku meča

7. minut - GOOOL! Slovačka je povela protiv Belgije i tako kaznila promašaje Belgijanaca!

5. minut - Nova ogromna prilika za Belgijance, ali ni ovoga puta nisu uspeli da savladaju golmana Dubravku

3. minut - Neverovatan promašaj Lukakua, ali sjajna intervencija Dubravke!

1. minut - Utakmica je počela!

17.15 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala psovećen meču Belgije i Slovačke. Uz sport.alo pratite uživo dešavanja sa EURO u Nemačkoj.