SLOVACI OD SJAJA DO OČAJA Ukrajina bila na ivici provalije, pa napravila sjajan preokret za veliki trijumf protiv Slovačke

16:55 | 21-06-2024

EP2024 0

Fudbaleri Slovačke i Ukrajine igraju meč drugog kola u Grupi E na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj - 1:2

EP 2024
EPA-EFE/Friedemann Vogel

Ukrajinci su uspeli da savladaju Slovačku sa 2:1 (0:1) i tako došli do prva tri boda na šampionatu kontinenta.

Tako su učinili da sada tri ekipe u grupi imaju po tri boda, pa će o plasmanu dalje odlučivati mečevi poslednjeg, trećeg kola.

Slovaci su u prvom kolu pobedili su Belgiju sa 1:0, dok je Ukrajina pretrpela poraz od Rumunije (3:0).

Ukrajina je tako i četvrti put u devet mečeva pobedila Slovačku.

Slovačka - Ukrajina (1:2)

Stadion: Dizeldorf Arena (Dizeldorf)

Sudija: Majkl Oliver (Engleska)

Slovačka: Dubravka - Pekarik, Vavro, Škrinijar, Hancko - Kucka, Lobotka, Duda - Šaranc, Boženik, Haraslin

Ukrajina: Trubin - Timčik, Zabarnji, Matvijenko, Zončenko - Sudakov, Bražko, Šaparenko, Mudrik - Jarmolenko, Dovbik

Drugo poluvreme:

90. minut - Ukrajinci na pragu velike pobede u Dizeldorfu!

80. minut - Goool! Potpuni preokret Ukrajine! Jaremčuk!!!

70. minut - Mnogo bolje su zaigrali Ukrajinci od kada su izjednačili!

67. minut - Menja Rebrov i uvodi Jaremčuka i Zubkova, izlaze Dovbik i Jarmolenko. Hancko je pokušao, ali nije mogao da ostane u igri zbog povrede zadnje lože. Teren je napustio i Harslin, a umesto njih šansu su dobili Adam Obert i Tomaš Suslov

60. minut - Vreme je za izmene. Kalcona izvodi Boženika i Dudu, na terenu su Laslo Beneš i David Strelec. Korner za Ukrajinu koja nastavlja da preti...

54. minut - Goool! Ukrajina se vraća u igru! Zinčenko vraća Ukrajince u igru!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

EP 2024 EPA-EFE/Friedemann Vogel

Prvo poluvreme:

44. minut - Nova intervencija Anatolija Trubina, ispatila se promena među stativama u reprezentaciji Ukrajine

34. minut - Imali su Slovaci mnogo sreće sada! Ukrajinci su pokušali iz kontre preko Timčuka, ali je bek Dinamo Kijeva pogodio okvir gola

29. minut - Konačno je zapretila Ukrajina na ovom meču, Dovbik je potezom Škrinjara došao do prostora da uputi udarac, ali onda sjajna intervencija Pekarika!

23. minut - Slovačka nastavlja u istom ritmu kao i protiv Belgije

17. minut - Gooool! Slovačka vodi!! Srelac je Ivan Šranc!

13. minut - Nova opasnost pred golom Trubina, gađao je Duda sa distance, lopta ide pored stative

10. minut - Velika šansa za reprezentaciju Slovačke nakon dva dobra driblinga Haraslina. Oprobao je ofanzivac Sparte svoj udarac, na pravom mestu bio je Trubin

1. minut - Utakmica je počela!

14.00 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici drugog kola Grupe E na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj. Uz sport.alo pratite uživo dešavanja iz Nemačke!