TURSKA SRUŠILA DEBITANTA NA EVROPSKOM PRVENSTVU Turci potvrdili ulogu favorita i slomili žilavu Gruziju u samom finišu

19:56 | 18-06-2024

EP2024 0

Fudbalska reprezentacija Turske pobedila je Gruziju sa 3:1 u okviru Grupe F na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj

EP 2024

Fudbaleri Turske slavili su nad Gruzijom sa 3:1 u meču prvog kola Grupe F na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj.

Na svojoj premijeri na EURO Gruzini su zablistali i pokazali da nisu tek slučajno završili na kontinentlanom šampionatu. Na igri i borbenosti koju su pokazali u duelu sa Turcima mogu im pozavideti i mnogo češći učesnici šampionata Starog kontinenta.

Ipak, Turska je na kraju izborila trijumf i to evrogolovima Merta Muldura u 25. i Ardea Gulera u 65. minutu, a u sudijskoj nadoknadi Karem Aritoglu postiže i treći.

Jedini pogodak za sjajnu Gruziju postigao je Mikautadze u 32. minutu susreta.

Turska - Gruzija (3:1)

Stadion: Vestfalen

Grad: Dortmund

Sudija: Fakundo Telo

Turska:  Gunok - Muldur, Akajdin, Bardakdži, Kadioglu - Ajhan, Čalhanoglu - Guler, Kokdžu, Jildiz - Jilmaz

Gruzija: Mamardašvili - Kakabadze, Kverkelija, Kašija, Dvali, Titaišvili - Kočorašvili, Mekvabišvili, Čakvetadze - Mikautadze, Kvarackelija

Drugo poluvreme:

90+6 - Stativa se isprečila da u poslednjim sekundama meča Gruzija izvuče bod!

90+3 - Još jedna neverovatna prilika za Gruziju!

EP 2024 EPA-EFE/Leszek Szymanski POLAND OUT

85. minut - Pokušava Gruzija da izjednači, svim silama napadaju gol protivnika, ali nikako da stvore idealnu šansu

79. minut - Sve manje vremena za Gruziju da izvuče bod, koji bi joj mnogo značio pred nastavak takmičenja!

70. minut - Auuuuu! Neverovatno, prečka se isprečila ka novom izjednačenju!

EP 2024 EPA-EFE/Friedemann Vogel

65. minut - Gooool! Još jedna golčina u režiji turskih fudbalera! Ovaj put je Guler strelac! Primio je pas na rubu šesnaesterca i pogodio levo rašlje!

60. minut - Novi nalet turske ekipe, Čalhanoglu je još jednom pokazao kako jak udarac ima, a to je prikazao iz slobodnog udarca..šutirao je jako, po sredini gola, ali je golman Gruzije jednom rukom uspeo to da odbrani

53. minut - Krenulo je udarno i drugo poluvreme, nekoliko izglednijih prilika imala je Turska

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

Prvo poluvreme:

40. minut - Pravi atomski fudbal gledamo u Dortmundu!

EP 2024 EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI

32. minut - Goool! Mikautadze vraća Gruzijce u igru! Kakva utakmica u Dortmundu!

27. minut - Jildiz je pogodio, ali je ipak bio ofsajd!

25. minut - Goool! Prelep pogodak Merta Muldura!

10. minut - Kakva prilika za Turke! Lopta je pogodila stativu posle šuta Ajhana!

4. minut - Prva prilika za Tursku! Čalhanoglu je centrirao u kazneni prostor, ali Kohču koji je bio na nekoliko metara od gola nije uspeo da dođe do lopte....

1. minut - Utakmica je počela!

17.40 - Atmosfera na stadionu je napeta, a već je usledila tuča navijača!

17.05 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču Turske i Gruzije u okviru Grupe F. Uz sport.alo pratite uživo dešavanja sa EURO u Nemačkoj.