SLOVENIJA IDE U OSMINU FINALA Engleska nije pomogla Srbiji

Engleska i Slovenija su remizirali u poslednjem kolu - 0:0

Engleksa - Slovenija

Engleska je završila na prvom mestu u grupi sa pet bodova, dok je Danska druga sa tri, Slovenija je treća takođe sa tri, a Srbija poslednja sa dva boda.

U prvom poluvremenu je malo toga viđeno.

Englezi su, prema svim očekivanjima, dominirali u posedu, u 20. minutu je Saki poništen gol zbog ofsajda, a jedinu šansu su stvorili u 41. minutu.

Tripije je tada uputio jedan oštar centaršut ka golu Slovenije, ali srećom po ekipu Matjaža Keka, Kejn je zakasnio na ovu loptu i nije uspeo da je sprovede u mrežu.

Slovenci su, kao i na prva dva meča, bili taktički besprekorno postavljeni, uvek su znali šta treba da rade, a oni su imali i prvu priliku na utakmici, kada je posle centaršuta sa leve strane, na drugoj stativi sam bio Stojanović, koji je uposlio Šeška, ovaj je tukao glavom, ali je golman Pikford bio na mestu.

U nastavku se nije desilo gotovo ništa, pa je utakmica završena bez golova.

ENGLESKA - SLOVENIJA 0:0

Stadion Kelna

Sudija: Klermon Turpan (Francuska)

Kraj! Remi Engleske i Slovenije - 0:0

90+2 - Prilika za Englesku! Palmer je šutirao, siguran je Oblak.

90. minut - Igraće se još četiri minuta. Ni jedni ni drugi se ne trude previše da daju gol.

82. minut - Finiš utakmice, nema većih uzbuđenja.

74. minut - Pokušao je Deklan Rajs sanekih 20 metara, ali zamalo pored gola Oblaka.

69. minut - Slobodan udarac za Sloveniju sa 29 metara, loše su to izveli.

62. minut - Nastavljaju Englezi sa napadima, Slovenci već odugovlače, remi im sasvim odgovara. Ali, ovakav ishod ne odgovara Srbiji ako ne pobedi Dansku.

51. minut - Englezi su izveli korner, ali bez opasnosti po gol Slovenije.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

45. minut - Poluvreme, nema golova. Ukoliko bi se ovako utakmice završile Srbija bi bila eliminisana.

41. minut - Dobar centaršut Tripijea sa leve strane, Kejn je uklizao ali zamalo zakasnio na loptu.

39. minut - Pao je Janža posle duela sa Sakom, glavni sudija meča se nije oglasio, tako da penala nije bilo.

35. minut - Foden je izveo slobodan udarac sa 29 metara, nije to uopšte bilo loše, ali siguran je Oblak.

30. minut - Udarac Kejna iz daljine, lak posao za golmana Slovenije.

24. minut. - Englezi imaju posed lopte i polako stežu obruč oko gola Slovenije.

22. minut - Janža je dobio žuti karton i on neće igrati u osmini finala, naravno ako Slovenija prođe.

Slovenija - Engleska AP Photo/Alessandra Tarantino

19. minut - Saki je poništen gol zbog ofsajda, ostaje 0:0.

14. minut - Slovenci za sada opasniji od Engleza, imali su nekoliko solidnih prilika.

8. minut - Englezi polako preuzimaju inicijativu

5. minut - Prva prilika za Sloveniju na ovom meču. Posle centaršuta sa leve strane, na drugoj stativi je bio sam Petar Stojanović, koji je uposlio Šeška, a napadač Lajpciga je glavom pokušao, ali je Pikford bio na mestu.

1. minut - Utakmica je počela!

20.20 - I jedni i drugi su u najjačem sastavu.

19.58 - Slovenija je na deobi drugog mesta sa Danskom sa dva osvojena boda. U prvom kolu su odigrali nerešeno sa Dancima 1:1, a potom i sa Srbijom.

19.57 - Posle dva kola Engleska je lider na tabeli sa četiri boda. Englezi su najpre minimalnim rezultatom savladali Srbiju, da bi onda remizirali sa Danskom 1:1.

19.55 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici trećeg kola grupe C u kojoj se sastaju Engleska i Slovenija. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Kelna.