NIJE BITNO KAKO IGRAŠ, VEĆ KOLIKO SE DOBRO SNAĐEŠ Engleska se ponovo provukla i nakon penala prošla u polufinale

20:42 | 06-07-2024

EP2024 0

Fudbalska reprezentacija Engleske prošla je u polufinale Evropskog prvenstva nakon pobede nad Švajcarskom posle boljeg izvođenja jedanaesteraca.

EP 2024

Fudbalska reprezentacija Engleske plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva, pošo je večeras u četvrtfinalu u Dizeldorfu savladala Švajcarsku 1:1 - penalima 5:3.

U penal seriji presudila je odbrana Džordana Pikforda u prvoj seriji posle šuta Manuela Akandžija. Sa druge strane, svih pet engleskih reprezentativaca bili su precizni (Palmer, Belingem, Saka, Toni, Aleksander-Arnold). U regularnom delu posle prave fudbalske "uspavanke" u većem delu meča Švajcarci su poveli golom Brela Embola u 75. minutu, a izjednačio je sjajnim pogotkom Bakajo Saka pet minuta kasnije.

U produžecima Jan Zomer sjajno je odbranio udarac Deklana Rajsa, a "rezervista" Švajcaraca Džerdan Šaćiri pogodio je prečku direktno iz kornera.

Švajcarci su i peti put na velikim takmičenjima zaustavljeni u četvrtfinalu. Engleska će u polufinalu 10. jula u Dortmundu igrati protiv pobednika duela Holandija - Turska.

ENGLESKA - ŠVAJCARSKA 1:1 (0:0)

Stadion: Dizeldorf arena, Sudija: Danijele Orsato

5:3 - Kraj! Aleksander Arnold šalje Englesku u polufinale!

4:3 - Amduni ostavlja Švajcarce u igri.

4:2 - Toni pogađa, jedan penal deli Englesku od polufinala!

3:2 - Postiže gol Šaćiri, još uvek nije gotovo!

3:1 - Saka bez greške!

2:1 - Šer siguran za prvi gol Švajcaraca u penal seriji!

2:0 - Belingem u jednu, golman u drugu stranu!

1:0 - Brani Pikford udarac Akanđija!

1:0 - Palmer siguran!

120. minut - Kraj! Penali odlučuju ko ide u polufinale!

106. minut - Počeo je drugi produžetak!

105. minut - Kraj prvog produžetka!

101. minut - Probao je sada i Belingem, ali ponovo Zomer na visini zadatka.

95. minut - Prva velika prilika za Engleze nakon gola, Rajs je sjajno šutirao, ali Zomer odličan.

91. minut - Počeo je prvi produžetak!

KRAJ! Gledaćemo produžetke!

90. minut - Još tri minuta nadoknade!

80. minut - GOOOOL! Uzvraća Engleska! Prva šansa za Gordi albion i njihov pogodak! Saka je sjajno pogodio sa nekih 20 metara!

75. minut - GOOOOOOL! Švajcarska vodi! Prva šansa na meču i pogodak Embola!

60. minut - Najveća uzbuđenja na meču su korneri, još uvek čekamo pravo priliku.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

45. minut - Bez potrebe za produžetkom igre. Poluvreme!

32. minut - Posle više od pola sata igre gotovo da ništa nismo videli. Možda i najlošiji četvrtfinalni meč do sada.

15. minut - Prilično nezanimljiva utakmica do sada. Englezi su ti koji kontrolišu posed i bliži su protivničkom golu, ali bez uzbuđenja.

18.00  - Utakmica je počela!

17.00 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču četvrtfinala Evropskog prvenstva između Engleske i Švajcarske. Uz sport.alo.rs pratite uživo dešavanja iz Dizeldorfa.