PORAZ NA DEBIJU TSC izgubio od Astane minimalnim rezultatom na startu Lige konferencija, ekipa iz Bačke Topole kažnjena za silne promašaje

20:42 | 03-10-2024

Fudbaleri TSC-a izgubili su od Astane u prvom kolu Lige konferencija 1:0

FK TSC

Fudbaleri TSC-a poraženi su od ekipe Astane sa 1:0, u okviru prvog kola ligaške faze Lige konferencija.

Utisak je da je TSC zaslužio makar da postigne gol, s obzirom na to koliko je napadao, a i u čak tri navrata pogađao okvir gola.

Na kraju, TSC nije uspeo da dođe do pogotka i vrednog boda...

Astana - TSC (1:0)

Ortalik stadion

TSC: Ilić – Jovanović, Đorđević, Stevanović, Petrović(K) – Radin – Banjac, Đakovac, Stanić, Ćirković – Pantović

Astana: Čondrić – Kožukolovas, Morokin, Amanović – Bartolec, Ebong, Gripši, Vorogvski – Tomasov(K), Činedu, Kamara.

Drugo poluvreme:

90+5 - Stanić je iz slobodnjaka pokušao u poslednjim sekundama meča, ali je pogodio pravo u golmana domaćih

90. minut - Ipak je ofsajd! Ostaje 1:0

89. minut - TSC kažnjen za promašaje, Kamara postiže svoj drugi gol ove sezone u evropskim utakmicama!

80. minut - Nova prilika za TSC, Prestiž je bio u prilici, ali je sa nekih 11 metara slabo šutirao, pa je Čondrić lagano reagovao

78. minut - Mihailo Banjac izlazi iz igre, umesto njega na terenu je Bence Šoš

68. minut - Veliki udarac za TSC! Đakovac je morao hitno da napusti teren zbog jakog udarca!

59. minut - Pokušava TSC na razne načine da zapreti rivalu, ali nikako da postignu taj gol

51. minut - Kamara je sada šutirao preko gola iz odlične pozicije. Dosta sreće za TSC!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

Prvo poluvreme:

42. minut - Neverovatno! Nova prečka za TSC! Posle lošeg ispucavanja Ifet Đakovac je došao do lopte približio se kaznenom prostoru Astane uputio je topovski udarac, ali je lopta opet pogodila prečku i od zemlje se odbila od gola domaćih, koji su imali dosta sreće u ovom trenutku...

32. minut - Opet je Pantović bio u sjajnoj prilici!

29. minut - Šteta! Pantović je pogodio prečku! Umalo da TSC izjednači, kakva prilika!

18. minut - TSC je zapretio preko Jovanovića, probio je po desnoj strani, ubacio loptu u kazneni prostor, ali ništa od ove akcije

15. minut - GOOOL! Astana dolazi prva do prednosti! Vode domaćini od 15. minuta golom Kažukolovasa! Usledio je korner sa leve strane koji je izveo Vorogovski, a fudbaleri TSC su bili neoprezni u kaznenom prostoru, gde je Litvanac ušao u srce kaznenog prostora i tamo glavom pošalje loptu u gol

9. minut - Zapretila je Astana...Probio je Amanović po desnoj strani poslao loptu u kazneni prostor, gde je bio Činedu, ali njegov pokušaj nije bio toliko opasan po gol TSC

7. minut - Jovanović je već dobio žuti karton i to posle prvog prekršaja na utakmici koji je bio nad Gripšijem.

6. minut - Agresivni su fudbaleri TSC na polovini Astane, gde su oduzeli loptu, tačnije to je uradio Ifet Đakovac

1. minut - Počela je utakmica!

18.30 - Meč Astane i TSC će se igrati u Almatiju, tačnije na Ortalik stadionu. Ovo može biti prednost za fudbalere iz Srbije, jer se za razliku od stadiona Astane, u Almatiju igra na prirodnoj travi, što je sigurno prihvatljivija varijanta nego veštak

18.17 - Ovo će ukupno biti sedma utakmica fudbalerima TSC u sklopu UEFA takmičenja, u prvoj sezonu koju su igrali u Ligi Evrope, upisali su svega jedan bod

18.10 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču prvog kola ligaške faze Lige konferencija  između Astane i TSC-a. Uz sport.alo pratite uživo dešavanja koji se igra u Almatiju na Ortalik stadionu.