LUDNICA U POLUFINALU Nigerija posle penal lutrije ide po trofej nakon 11 godina

21:50 | 07-02-2024

Fudbaleri Nigerije prvi su finalisti Kupa afričkih nacija, pošto su večeras nakon boljeg izvođenja penala pobedili selekciju Južne Afrike.

Fudbal

Regularni deo i dodatnih dva puta 15 minuta je završeno rezultatom 1:1 (0:0), dok je posle penal serije bilo 4:2 u korist Nigerije.

Vodeći gol za igrače u zelenim dresovima postigao je za bele tačke iskusni defanzivac Vilijam Trost-Ekong u 67. minutu.

Viktor Osimen je u 85. minutu pogodio za 2:0 ali je nakon intervencije VAR sistema gol poništen zbog faula defanzivca Nigerije Jusufa nad Persijem Tauom.

Sudija je potom svirao penal za Južnu Afriku koji je realizovao Teboho Mokoena u 91. minutu. Nigerija, trostruki šampion Afrike, u finalu će igrati protiv pobednika duela Obala Slonovače - DR Kongo.