23:57 | 31-03-2024

Jako važna pobeda za četu Karla Anćelotija.

Real
EPA-EFE/Jesus Diges

Stavila je Barselona sinoćnom pobedom pod pritisak Real Madrid. Približila se na plus pet, ali je "kraljevski klub" odregaovao na pravi nači. Trijumfom. Pao je ovog puta Atletik Bilbao - 2:0.

Ulogu heroja je preuzeo na sebe Brazilac Rodrigo. Upravo je on bio dvostruki strelac i tako praktično sam nokautirao goste iz Baskije.

Najpre je vihorno krilo pogodilo mrežu gostiju u osmom minutu, da bi tačku na konačan rezultat stavilo u 73. minutu na asistenciju Džuda Belingema.

Sa ova dva gola, stigao je Rodrigo do cifre od čak 15 golova u svim takmičenjima. Pride je upisao i osam asistencija.

Dokazao je Brazilac da Real ne zavisi samo od Belingema i Vinisijusa. Da može i Rodrigo da uskoči i reši utakmicu.

Teško baš da je triling Madriđana kao onaj iz slavnih dana Benzema - Bejl - Ronaldo, ali je podjednako učinkovit.

Sada je Real otišao na plus sedam, osam kola pre kraja. Mada, do kraja sezone imamo još jedan "El Klasiko".