BASKONIJU PROGUTAO PAKAO ARENE Crvena zvezda vodila čitav meč protiv Španaca i zasluženo došla do druge pobede u Evroliga

21:56 | 09-10-2024

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Baskoniju rezultatom 78:71 u drugom kolu Evrolige

KK Crvena zvezda

Crveno-beli imaju skor 2-0, dok je Baskonija na 1-1.

Pred punim tribinama Arene, u sjajnoj atmosferi, Zvezda je odigrala skoro perfektnih 32 minuta, stekla maksimalnih "plus 16" početkom poslednje četvrtine (65:49) i onda stala.

Španski tim se serijom 13:1 vratio u meč, ali su Džoel Bolomboj blokadom i poenima, odnosno Ajzea Kenan i Nikola Kalinić trojkama rešili meč.

Kenan je bio najefikasniji sa 18 poena, Bolomboj je zabeležio 15, Kalinić 12, a Nedović devet poena. Kod gostiju Čima Moneke ubacio je 19, a Donta Hal 13 poena.

Zbog suspenzije za Zvezdu nije igrao Miloš Teodosić, a van protokola bio je Uroš Plavšić.

Zvezda već u subotu u ABA ligi dočekuje Igokeu, a potom sledi "duplo kolo" u Evroligi - u utorak gostovanje Fenerbahčeu i petak duel sa Barselonom u Beogradu.

Crvena zvezda - Baskonija (78:71)

Dvorana: Beogradska arena

Sudije: Mehdi Difala (Francuska), Sefi Šemeš (Izrael), Olegs Latiševs (Letonija)

Crvena zvezda: Miler-Mekintajer 7, Kenan 19, Davidovac 2, Mitrović 6, Lazić, Kalinić 12, Dobrić, Bolomboj 15, Daum 3, Giedraitis 2, Nedović 9, Dos Santos 3

Baskonija: Hauard 7, Savkov, Sedekerskis 8, Luvavu 8, Jaramaz, Forest 2, Rogavopulos 8, Diop, Boldvin 6, Hol 13, Ndiaje, Moneke 19

40. minut - Kalinić!!! (74:66)

38. minut - Kenan pogađa verovatno i ključnu trojku! (71:64)

37. minut - Koliko je ovo bio važan pogodak Bolomboja! Zvezda ima velikih +6 (68:62)

36. minut - Nije pogodio Moneke za tri, ali jeste Rogavopulos za dva (66:60)

35. minut - Hauard smanjuje na jednocifren zaostatak (65:56)

34. minut - Na liniji penala je Moneke...Ponovo je precizan oba puta (65:54)

33. minut - Novi poeni za Nedovića! Raste prednost crveno-belih! (65:49)

32. minut - A sada i prvi poeni Dejana Davidovca (63:49)

31. minut - Odličan prodor Luke Mitrovića za pogodak (61:49)

29. minut - Bolomboj je ubacio važne poene za crveno-bele (58:49)

28. minut - Moneke je na liniji penala i precizan je oba puta (56:47)

27. minut - Odličan Kalinić u kontri, deveti poen koji je upisao, a onda i prva trojka Hauarda na utakmici (54:43)

25. minut - Uspeo je nekako Bolomboj da se snađe i ubaci ovu loptu u koš! (52:40)

24. minut - Odlično Zvezda otvara i drugo poluvreme, Kenan je pogodio uz dodatno slobodno bacanje (50:38)

23. minut - Ali važna trojka Nikole Kalinića! (45:36)

22. minut - Bolji početak Baskonije, još više smanjuju razliku (42:36)

20. minut - Odlično prvo poluvreme crveno-belih, na pauzu idu sa prednošću od 42:34

19. minut - Luvavu je pogodio, pa mora tajm-autom da reaguje Sferopulos (42:33)

17. minut - Precizan je Kenan, njegov osmi poen, posle dve pogođenje trojke na početku meča (42:30)

15. minut - Sada i Kodi Miler-Mekintajer ubacuje svoj peti poen (38:26)

14. minut - Hauard je fauliran od strane Luke Mitrovića, koji koristi oba slobodna bacanja (36:26)

13. minut - Sjajan je u kontri Nedović! (32:22)

12. minut - Trojka Nedovića, pa koš Giedraitisa (30:22)

Prva čevrtina:

10. minut - Jago je pogodio važnu trojku za Zvezdu! (23:18)

9. minut - Moneke je pogodio uz dodatno slobodno bacanje (20:15)

8. minut - Hol je zakucao, uspeli su Španci nekako da probiju odbranu Zvezde (20:12)

7. minut - Sada je i Daum pogodio za tri! Kako su se crveno-beli raspucali van linije 6,75 (20:10)

6. minut - Konačno Moneke prekida seriju crveno-belih, a u kontri kucanje Sedekerskisa (15:10)

4. minut - Kalinić pogađa trojku uz dodatno bacanje koje je realizovao, pa trojka Mekintajera! Raspucali su se crveno-beli, mora da reaguje trener Baskonije! (15:6)

3. minut - Sedekerskis siguran, a onda Bolomboj lomi obruč rivala! (8:6)

2. minut - Serija 4:0 za Špance, pa trojka Kenana za eksploziju u Areni! (6:4)