KATASTROFALAN PORAZ EKIPE IZ LAKTAŠA Igokea izgubila u Turskoj sa 34 razlike i ispala iz FIBA Lige šampiona

23:40 | 12-12-2023

Košarka 1

Više nema nikakve šanse za ekipu iz Laktaša

KK Igokea
ABA liga/Dragana Stjepanović

Košarkaši Igokee poraženi su na gostovanju Tofašu sa ubedljivih 34 poena razlike, posle čega su ostali i bez matematičke šanse da se nađu u drugoj fazi FIBA Lige šampiona - 99:65.

Da se timu iz regionalne ABA lige sprema debakl nagovestilo je već prvo poluvreme koje su domaći rešili u svoju korist sa 16 poena razlike, a nisu se zaustavili ni u nastavku, pošto su razliku dodatno uvećali i tako ubedljivo slavili.

KAKVA UTAKMICA U LAKTAŠIMA Zadar imao +16 na poluvremenu, Igokea posle produžetka došla do velikog trijumfa

Igokea ove sezone nema nijednu pobedu u FIBA Ligi šampiona, pošto je redom poražena od Tortone jednom, kao i Mursije dva puta, a sada i od Tofaša. Pošto je turski sastav dve pobede ispred na kolo pred kraj, sve je jasno na prvi pogled.

Najbolju partiju u Igokei danas je prikazao Dragan Milosavljević ubacivši 13 poena uz po četiri skoka i toliko asistencija, a Edin Atić je dodao jedan manje.

U sastavu Tofaša bolji je bio Luk Mej sa 19 poena, dok je Kejleb Houmsli stigao do jednog manje.