FRANCUZI POSLE DRAME SRUŠILI NEMCE I IDU U FINALE Košarkaši Srbije saznali protivnika u borbi za medalju

19:42 | 08-08-2024

OI24 0

Duel koji su pomno pratili i svi u Srbiji dobio je svog pobednika!

Francuska

Muška košarkaška reprezentacija Francuske plasirala se u finale na Olimpijskim igrama u Parizu, pošto je danas u polufinalu pobedila selekciju Nemačke rezultatom 73:69.

Najefikasniji u reprezentaciji Francuske bio je Geršon Jabusele sa 17 poena, dok je Isaija Kordinije postigao 16.

U selekciji Nemačke najbolji je bio Denis Šruder sa 18 poena.

SPEKTAKL AMERIKE I SRBIJE ŽELE SVI DA GLEDAJU Potrebno je izdvojiti pravo malo bogatstvo za kartu

Reprezentacija Nemačke je bolje počela utakmicu, na kraju prve četvrtine je vodila 25:18. Francuska je do kraja poluvremena uspela da poravna rezultat na 33:33.

Francuska prvi put na meču dolazi do vođstva početkom treće četvrtine, u kojoj je na kraju imala prednost 56:50. U četvrtoj četvrtini, Francuska dolazi do prednosti od 13 razlike 66:53. Nemačka je uspela da se vrati u meč i smanji na konačnih četiri poena razlike. Francuska će u finalu igrati protiv pobednika drugog polufinala između Srbije i SAD, koje se igra večeras od 21 čas.