SRBIJA OSTALA BEZ FINALA Novak i Miomir nemoćni protiv Sinera i Sonega, Italijani sa Australijom za "salataru"

20:07 | 25-11-2023

Tenis 0

Srpski dubl par Novak Đoković/ Miomir Kecmanović poražen je od italijanskog dua Janik Siner/ Lorenco Sonego sa 2:0

Dejvis kup reprezentacija Srbije
Alo/ Marko Čubrak

Srbija je tako poražena ukupnim rezultatom 2:1 od Italijana, pa san o Dejvis kupu nakon 2010 i dalje ostaje.

Novak Đoković nije uspeo da donese Srbiji drugu pobedu i plasman u finale pošto je imao tri meč lopte koje nije iskoristio pri rezultatu 5:4 u gemovima u trećem setu, nakon čega je Siner ekspresno stigao do pobede, na krilima spašene tri meč lopte.

Pre toga Miomir Kecmanović Srbiji je doneo prvu pobedu pobedivši Lorenca Musetija sa 2:1, ovo mu je bio drugi sjajan meč u tri dana, što ga je preporučilo da izađe na teren sa Novakom kao dubl par, umesto prijavljenog Dušana Lajovića.

Srbija je izgubila prvi set sa 6:2 u kom se videla značajno bolja igra Italijana. Deluje da Srbija nije imala priliku ni da zapredi Italijanima u prvom setu, jer je duo Siner/Sonego bio na visini zadatka, te Srbija nije ni u jednom trenutku imala brejk loptu.

Drugi set pokazao nam je nešto bolju Srbiju, ponovo su Novak i Miomir počeli iz zaostatka, kada su u trećem gemu Italijani došli do brejka. Ipak Đoković i Kecmanović se nisu predavali, vratili su brejk, a onda pri rezultatu 3:3 Srbija je imala i 40:0 i tri brejk lopte, koje nije iskoristila, te deluje da je tu meč i konačno rešen.

Nakon toga Italijani dolaze do nobog brejka i koriste neiskorišćene šanse Đokovića i Kecmanovića da totalno preokrenu meč, te slave sa 2:0 i odlaze u finale Dejvis kupa koje  je naprograsmu sutra.

Srbija - Italija (18:20)

Drugi set

4:6 Italijani idu u veliko finale Dejvis kupa.

4:5 Italijani serviraju za finale!

3:5 Loše se Srbija ušla u gem, ali uspela da stigne do 40:40, međutim bez brejk lopte.

3:4 Italijani prave novi brejk na servis Kecmanovića, te su sada blizu velikom finalu Dejvis kupa

3:3 Srbija je imala sjajnu priliku za brejk, 3 brejk lopte pri rezultatu 40:0, Italijani stižu i preokreću uz dosta muke. Lepu priliku je propustila Srbija jer je duo Siner/Sonego delovao neprepoznatljivo. Gem je trajao 10 minuta.

3:2 Srbija na servis Novaka Đokovića furiozno potvrđuje brejk.

2:2 Srbija uzvraća brejk! dobar gem našeg dubla,  Sonego koji je bio na servisu je grešio te srbija stiže do prvog brejka u meču.

1:2 Italijani nastavljaju gde su stali u prethodnom setu idolaze do brejka, Srbija ne deluje dobro u ovom dublu.

1:1 Razmenile su ekipe gemove na svoje servise uz po malo mučenja na obe strane.

Prvi set

2:6 Italijani deluju mnogo sigurnije u svojoj igri tokom prvog seta, Srbija je više grešila, te sad zaostaje u setovima.

2:5 Imala je Srbija priliku da zapreti iz ovog gema, doduše bez brejk lopte još uvek. Italijani deluju sigurnije

2:4 Italijani stižu do brejka zasluženo, Srbija se muči

2:3 Lako do trećeg gema dolaze Italijani na servis Janika Sinera.

2:2 Srbija dolazi do poravnanja posle sigurnog servisa Miomira Kecmanovića

1:2 Preti Srbija ali nedovoljno za brejk loptu, niti za brejk

1:1 Srbija uzvraća servisom Novaka Đokovića

0:1 Bez problema dolazi Italija do prvog gema, bez dopuštenog poena Srbiji

18:30 Počeo je odlučujući dubl u Malagi!

Za više sporstkih informacija, zapratite našu Fejsbuk stranicu.