ŠVAJCARCI STARTOVALI POBEDOM NA EURO Sajdžije dominirale u Kelnu, Mađari nisu iskoristili svoje šanse, pa doživeli ubedljiv poraz

16:54 | 15-06-2024

EP2024 0

Fudbalska reprezentacija Švajcarske pobedila je Mađarsku na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj u okviru Grupe A sa 3:1!

EP 2024
AP photo

Početnu inicijativu Švajcarske krunisao je Kvadvo Dua u 12. minutu, pošto je posle VAR provere glavni sudija Slavko Vinčić promenio odluku o ofsajd poziciji švajcarskog napadača.

Pred kraj prvog prvog poluvremena, Mišel Abišer je u 45. minutu sa 20 metara duplirao prednost Švajcarske.

Mađarska je u drugom poluvremenu bila mnogo konkretnija, to je rezultiralo golom Barnabaša Varge u 66. minutu.

EP 2024 AP/ Darko Vojinovic

Konačan rezultat na utakmici postavio je "rezervista" Bril Embolo 90+3. minutu.

Sinoć je u prvoj utakmici grupe A Nemačka pobedila Škotsku 5:1.

Švajcarska će u drugom kolu igrati protiv Škotske 19. juna od 21 čas u Kelnu, dok će Mađarska istog dana igrati protiv Nemačke od 18 časova u Štutgartu.

Mađarska - Švajcarska (1:3)

Stadion: "Rajn Energi" (Keln)

Sudija: Slavko Vinčić

Mađarska: Gulači - Lang, Orban, At. Šalaj - Fiola, Kerkez, Nađi, Šefer - R. Salaj, Soboslaj - Varga.

Švajcarska:  Zomer - Rodrigez, Akanđi, Šer - Ndoje, Frojler, Džaka, Vidmer - Vargas, Ebišer - Dua.

Drugo poluvreme:

90+3 - Embolo je rešio pitanje pobednika!

86. minut - Nekoliko sjajnih centaršuteva su imali Mađari, ali nikako da postignu taj izjednačujući gol

79. minut -  Adam i Dardai su na terenu, izašli su Kerkez i Atila Salaj. Totalna ofanziva Mađara do kraja!

74. minut - Embolo menja Vargasa. Neće se povlačiti trener Murat Jakin.

66. minut - Goool! Mađari se vraćaju u igru! Varga je strelac! (1:2)

EP 2024 AP Photo

59. minut - Oba žuta kartona za Švajcarce! Prvo Vidmer, a sada je požuteo i Frojler!

48. minut - Gulači je ponovo spasao Mađare, Dua je lako mogao do drugog gola, ali se isprečio golman Mađarske!

45. minut - Počelo je drugo poluvreme!

Prvo poluvreme:

45. minut - Goool! Mađari na kolenima! Švajcarska je duplirala prednost!

39. minut - Konačno su bar malo Mađari zapretili, ali za sada, nema konkretnog šuta na gol protivnika

27. minut - Mađari nikako da zaigraju onako kako umeju! Osim onog pokušaja iz prvog minuta utakmice, sve ostalo je jako loše, jedva da prelaze na protivnički deo terena

EP 2024 EPA-EFE/YOAN VALAT

20. minut - Nastavljaju Švajcarci da igraju dominantno u prvom poluvremenu

13. minut - Goool! Provera u VAR sobi! Ali ipak je priznat gol! Švajcarci sjajno startuju ovaj meč! Dua je strelac (0:1)

5. minut - Na početku meča, lopta više u posedu Švajcaraca!

1. minut - Utakmica je počela!

14.21 - Izašle su i postave za prvi meč današnjeg programa. U prvoj postavi Mađarske igraće momak rodom iz Vrbasa Miloš Kerkez, koji od mlađih kategorija nosi dres Mađara. Sa druge strane, u postavi Švajcarske je Granit Džaka, poznati provokator koji je u više navrata bio u sukobima sa srpskim fudbalerima

14.05 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču Mađarska - Švajcarska u Kelnu na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj! Uz sport.alo pratite uživo dešavanja sa prvenstva Evrope.