DEBAKL MILOŠEVIĆEVIH "ZMAJEVA" Portugal "pregazio" Bosnu i Hercegovinu

23:07 | 16-10-2023

Fudbaleri Portugala deklasirali su reprezentaciju BiH rezultatom 5:0 u utakmici 8. kola grupe J kvalifikacija za Evropsko prvenstvo

Ronaldo
AP Photo/Armin Durgut

Portugal je tako nastavio impresivnu seriju pobeda u ovom ciklusu, a Bosna na čijoj klupi sedi Savo Milošević ostala je bez teoretskih šansi za EP.

Tome je kumovala i Slovačka koja je minimalnim rezultatom 0:1 trijumfovala u Luksemburgu i ovom pobedom pobegla im sedam bodova na tabeli dva kola pre kraja kvalifikacija.

Portugalci su odigrali fantastično prvo poluvreme i sa dva gola Kristijana Ronalda i po jednog Fernadeša, Kansela i Žoao Feliksa potpuno uništili domaćina u Zenici.

Splasnuo je tempo u nastavku, BiH je pokušala izmemama da dođe do kakve takve promene rezultata, a gosti igrali mirno i čekali svoju priliku.

Reprezentativci BiH su imali nekoliko solidnih akcija, ali bez konkretne završnice.

Ronaldo je na terenu bio do 65. minuta kada ga je zamenio Diogo Žota, tada je izašao i Leao, a ušao Pedro Neto.