BOSTON POBEDIO DENVER POSLE PREOKRETA I DRAME Brutalna partija Jokića protiv NBA šampiona, ali nedovoljna za pobedu Nagetsa

20:38 | 04-10-2024

Košarka 0

Košarkaši Denver Nagetsa izgubili od Bostona u prijateljskom meču u Abu Dabiju - 103:107

Denver nagets

Košarkaši Denver Nagetsa poraženi su u predsezonskoj utakmici protiv Boston Seltiksa rezultatom 107:103 u Abu Dabiju.

NBA u Abu Dabiju i spektakularan susret Denver Nagetsa i Boston Seltiksa priređen je za sve ljubitelje najbolje svetske košarke, a aktuelni šampioni pobedili su Denver Nagetse.

Srpski košarkaš Nikola Jokić presedeo je celo drugo poluvreme, a  za 16 minuta je imao 14 poena i 8 skokova...

Utakmici je prethodila posebna najava spikera za MVP-ja: Iz Sombora, Srbije, Nikole Jokić! Lider Denvera se i našao u startnoj postavi, koju su činili još Gordon, Braun, Marej i Porter.

Denver - Boston (103:107)

Denver: Marej, Braun, Porter Džunior, Gordon, Jokić, Vestbruk, Strejter, Vilijams, Nađi, Džordan, Jang, Mekglotan, Čančar, Hol, Tajson, Šarić

Boston: Vajt, Holidej, Braun, Tejtum, Horford, Pritčard, Sprindžer, Vejlš, Harper Džunior, Tilman, Korne, Piterson, Skapintsev, Ejnaruna, Širman

Četvrta četvrtina:

12. minut - Kakva drama u finišu! Ali pobeda Bostona! (103:107)

10. minut - Važnu trojku pogađa Piterson! Pa onda još jedna! (94:101)

8. minut - Ide trojka Volša!!! Odlazi Boston na +5 (90:95)

6. minut - Piterson pogađa za novu prednost Bostona (88:90)

5. minut - Fenomenalno kucanje Volša! (86:88) Ponovo vodi Boston, imaćemo uzbudljivu završnicu!

3. minut - Uozbiljila se ekipa Bostona, igra se koš za koš u ovim trenucima (86:86)

1. minut - Posle dužeg vremena je nerešeno! Imamo dramu u poslednjoj četvrtini!

Treća četvrtina:

12. minut - U poslednjoj sekundi Pričard pogađa novu trojku! Imamo dramu (80:79)

10. minut - Neverovatan je Pričard! Postiže svoju petu trojku! Smanjuje prednost Denvera Boston (78:73)

8. minut - Stroter pogađa flouter, sjajna saradnja sa Deandre Džordanom. Volš je neprecizan iz ćoška, Džordan hvata loptu, a Vestbruk dobija faul... (78:73)

Nikola Jokić EPA-EFE/ALI HAIDER

7. minut - Nekoliko napada na obe strane su neiskorišćeni. Novi tajm-aut traži Majk Meloun, ali velika serija Denvera (73:61)

5. minut - Deandre Džordan pogađa, ali pravi grešku u koracima...

Denver nagets EPA-EFE/ALI HAIDER

3. minut - Treća trojka Rasela Vestbruka! Deveti poen uz osam asistencija

1. minut - Odmah pogađa trojku Hanter Tajson za (66:56) i sjajan početak drugog poluvremena. Jokić je na klupi, a Denver vodi 68:56 da bi Kasvijer Tilman pogodio trojku i smanjio na (68:59)

Druga četvrtina:

12. minut - Kako igra Nikola Jokić! Džokerov 14. poen! Sjajna partija Srbina (63:56)

11. minut - U serijama se igra, Tejtum precizan za 3! (57:56)

10. minut - Sada mini-serija Denvera od 4:0, tajm-aut traži trener Bostona (52:50)

7. minut - Trojka Pričarda! (50:49)

5. minut - Kako se sada raspucao Denver! Rasel Vestbruk je baš raspoložen večeras za igru! Nova trojka! (45:37)

3. minut - Dva slobodna bacanja za Boston. Potom, Stroter pogađa trojku, a onda drugu vezuje i Tajson za novu ubedljivu prednost Denvera (38:34)

1. minut - Pričard postiže novu trojku za Boston (32:28)

Prva četvrtina:

11. minut - Posle 2+1 koša Darija Šarića je rezultat 27:21... Pogađa Braun potom šut iz okreta, a onda blokira Šarića u reketu! Sjajna rampa (27:23)

9. minut - Kakva serija Bostona! Napravio je seriju, pogodio dosta šuteva sa krila i potpuno se vratio u meč, Meloun mora da reaguje (20:21)

7. minut - Po prvi put gledamo Rasela Vestbruka u dresu Denvera i evo odmah njegove trojke (18:11)

6. minut - Jokić i dalje bez poena, ali Porter i Marej dosta šutiraju (15:9)

4. minut - Dobra akcija Denvera i protok lopte pa Džamaj Marej pogađa prvu trojku na današnjoj utakmici (9:6)

2. minut - Meč je počeo nerealizovanim napadima na obe strane. Braun sa bacanja, potom, dolazi do prvih poena. Potom, Boston poravnava preko Vajta, koji je poentirao sa prvog koraka.

1. minut - Meč je počeo!

18.00 - Dobro veče i dobrodošli na blog posvećen prijateljskom meču između Denvera i Bostona. Meč se igra u Abu Dabiju, a vi ga tekstualnim putem uživo pratite na našem portalu.