CRVENA ZVEZDA PREPLIVALA MORAVU Čačani pružili žestok otpor, ali crveno-beli ipak došli do važne pobede

19:42 | 15-10-2023

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Borac iz Čačka rezultatom 93:87 u utakmici 3. kola ABA lige

Košarkaši Zvezde
ABA liga/Igokea/Marija Vuruna

Crveno-beli su bolje otvorili meč. Počeli su trojkom Giedraitisa, a napravili su seriju 7:0 kada je trener Borca zatražio tajm-aut.

Uspeo je Borac, pre svega sjajnom igrom Frenklina i Rebrače da se približi crveno-belima.

Na kraju prve četvrtine, Crvena zvezda je imala prednost 24:20.

Trojkom Nejpira, Crvena zvezda je imala prvu dvocifrenu prednost. Birt je na drugoj strani uspeo da smanji prednost, pa se na odmor otišlo sa plus osam za Crvenu zvezdu (43:35).

Drugo poluvreme, započelo je trojkom Hange, pa je Zvezda ponovo otišla na dvocifrenu prednost.

Najveće vođstvo je bilo plus 13 trojkom Giedraitisa. U domaćoj ekipi, probudio se Segu koji je držao Borac na minus deset.

Crvena zvezda je na kraju treće četvrtine imala plus deset (65:55).

Aleksa Uskoković je pogodio sa polu distance, smanjivši zaostatak na minus osam. Držao se tim iz Čačka koji su tokom većeg dela četvrtine imali jednocifren minus.

Čačani su prišli na minus pet pošto je Tomašević vezao pet poena. Međutim, trojka Nejpira ponovo je odlepila crveno-bele na plus osam.

Teodosić je trojkom odveo crveno-bele na plus 11 i stavio tačku na ovaj meč.

Ipak, ušlo se u neizvesnu završnicu. Birts je pogodio trojku nakon tajm-auta i spustio na minus četiri što nije bilo dovoljno za preokret.

Na kraju, pobeda Crvene zvezde u Čačku 93:87.

U narednom kolu, Crvena zvezda će igrati protiv FMP-a, dok će Borac gostovati Splitu.

Borac - Crvena zvezda 87:93 (35:43)

Hala: Hala kraj Morave   Sudije: Ilija Belošević, Milivoje Jovčić, Ernad Karović

Borac: Rebrača (8), Segu (23), Birts (18), Radović, Tomašević (8), Talić, Frenklin (11), Uskoković (7), Todorović, Čarapić (10), Manojlović, Šalić (2)

Crvena zvezda: Teodosić (10), Hanga (3), Davidovac (4), Mitrović (2), Simonović (8), Nejpir (18), Tobi (2), Bolomboj (10), Ilić (2), Nedović (13), Giedraitis (16), Jago dos Santos (5)

TOK MEČA:

Kraj. Crvena zvezda je pobedila 93:87.

40. minut - Davidovac pogađa nakon asistencije Teodosića (87:93).

Birts je pogodio trojku posle tajm-auta (87:91).

Čarapić zbog petog faula završava meč. Jago je pogodio dva slobodna bacanja (84:91).

Nejpir pogađa dvojku (80:89). Na drugoj strani, Segu pogađa dva penala (82:89). Segu pogađa od table (84:89).

39. minut - Trojka Teodosića koji je stavio tačku na ovaj meč (75:86). Nesportski faul Nejpira. Čarapić je pogodio jedno bacanje.Segu pogađa dvojku (80:87).

38. minut - Segu će imati dva slobodna bacanja. Pogodio je oba (75:83).

Segu pogađa dvojku (73:81). Na drugoj strani uzvraća Nejpir (73:83).

37. minut - Pogodio je Bolomboj. Na drugoj strani, Segu pogađa trojku (71:78).  Nejpir pogađa trojku (71:81).

36. minut - Pogodio je Giedraitis nakon asistencije Teodosića (68:76).

34. minut - Nejpir pogađa trojku (66:74). Na drugoj strani pogađa Birts za dva (68:74).

Tomašević je pogodio oba slobodna bacanja (63:71). Tomašević postiže trojku. Tajm-aut Duška Ivanovića (66:71).

33. minut - Nova trojka Nemanje Nedovića (61:71).

32. minut - Imaće Frenklin dva bacanja. Pogodio je oba (59:68). Zakucava Birts iz kontre (61:68).

31. minut - Uskoković pogađa sa polu distance (57:65). Pogodio je Nemanja Nedović trojku (57:68).

Kraj treće četvrtine. Crvena zvezda vodi 65:55.

30. minut - Nedović je pogodio jedno slobodno bacanje. (55:65).

29. minut - Pogodio je Uskoković trojku iz ćoška (55:64).

Pogodio je Segu (52:62). Na drugoj strani će Nejpir imati dva slobodna bacanja. Pogodio je oba (52:64).

28. minut - Pogodio je Bolomboj posle pivotiranja (50:62).

Pogađa Giedraitis trojku (47:60). Na drugoj strani uzvraća Tomašević (50:60).

27. minut - Posle ukradene lopte, pogodio je Uskoković iz kontre (47:57).

Imaće Crvena zvezda dva slobodna bacanja. Nedović je pogodio oba (44:57). Na drugoj strani je pogodio Frenklin jedno slobodno bacanje(45:57).

26. minut - Promašio je trojku Nejpir, ali je Bolomboj popravio taj šut (42:55). Na drugoj strani pogađa Segu (44:55).

25. minut - Giedraitis je pogodio trojku (40:53). Tajm-aut za Borac.

24. minut - Na drugoj strani, Bolomboj pogađa dva slobodna bacanja (40:50).

Čarapić pogađa uz faul Teodosića. Pogodio je i dodatno slobodno bacanje (40:48).

23. minut - Teodosić je sjajno pronašao Giedraitisa koji je pogodio iz kontre (37:48).

22. minut - Rebrača pogađa daleku dvojku. Njegov osmi poen (37:46).

21. minut - Hanga pogađa daleku trojku (35:46).

Crvena zvezda na poluvremenu vodi 43:35.

20. minut - Birt pogađa trojku (33:43).

19. minut - Pogađa Šalić (30:40). Na drugoj strani prvu trojku postiže Jago (30:43).

18. minut - Segu pogađa na drugi obruč (28:38). Na drugoj strani sjajna saradnja Mitrović-Ilić (28:40).

16. minut - Trojku pogađa Nejpir (26:36). Pogodio je Nejpir oba slobodna bacanja (26:38).

14. minut - Nejpir pogađa trojku (22:33). Na drugoj strani, Čarapić pogađa posle prodora (24:33).

13. minut - Nedović posle sjajnog driblinga (22:30).

Davidovac pogađa na drugi obruč (20:28). Segu pogađa sa polu distance nakon tajm-auta (22:28).

12. minut - Nedović pogađa sa polu distance (20:26).

Kraj prve četvrtine. Crvena zvezda vodi 24:20.

10. minut - Sjajna asistencija Nejpira do Tobija (20:24).

9. minut - Birts postiže nove poene (18:20).

8. minut - Birts zakucava levom rukom. Na drugoj strani, trojku pogađa Teodosić (16:20).

7. minut - Birts postiže dvojku (14:14). Na drugoj strani, Giedraitis postiže trojku (14:17).

6. minut - Četvrti poen u nizu Rebrače (12:14).

Na drugoj strani, Teodosić postiže trojku sa centralne pozicije (10:14).

Hanga je faulirao Rebraču koji će imati dva slobodna bacanja. Pogodio je oba (10:11).

4. minut - Lepa akcija Hange i Mitrovića koji je zakucao (6:9). Na drugoj strani sjajno zakucavanje Frenklina (8:9).

3. minut - Čarapić pogađa iz kontre (4:7). Frenklin postiže nove poene (6:7).

2. minut - Frenklin pogađa pod košem (2:7).

Simonović pogađa za plus pet (0:5). Ponovo pogađa Simonović. Trener Borca je zatražio tajm-aut.

1. minut - Giedraitis pogađa trojku iz ćoška (0:3).

17:30 - Borac iz šest mečeva sa Crvenom zvezdom imaju isto toliko poraza.

17:25 - Trener Crvene zvezde, Duško Ivanović  istakao je da njegov tim očekuje teška utakmica.

- Čeka nas teška utakmica, ne samo zbog toga što smo juče igrali meč u Kaunasu, već zbog rivala koji je odlično otvorio sezonu, koji je dobro vođen sa klupe, koji igra dobro, i koji će nakon uvodne dve pobede igrati rasterećeno, ali sa puno samopouzdanja. Moraćemo da odigramo dobru utakmicu, angažovano, uz dobru odbranu kako bi došli do bodova

17:15 - Dobro veče i dobrodošli na lajv blog posvećen utakmici između Borca i Partizana. Dešavanja iz Čačka pratite na portalu alo.rs.