ATINJANI ODNELI ČITAV PLEN IZ BEOGRADA Crna serija u Evroligi se nastavlja, Panatinaikos vodio tokom čitave utakmice i zasluženo upisao trijumf protiv Crvene zvezde

22:05 | 20-03-2024

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Panatinaikosa u 30. kolu Evrolige rezultatom 76:89

KK Crvena zvezda

Crvena zvezda je doživela šesti uzastopni poraz u Evroligi, a peti uzastopni od Panatinaikosa. Bio je ovo osmi poraz Zvezde kod kuće pred svojim navijačima.

Klub iz Atine je stigao do 19. pobede i izjednačio se na deobi trećeg mesta sa Fenerbahčeom i Monakom.

Po 19 poena su postigli Nedović i Davidovac, a dvocifren je bio i Bolomboj sa 11 poena.

Matijas Lesor je bio najefikasniji u timu Panatinaikosa sa 19 poena. Slukas i Mitoglu su postigli po 17 poena, Nan 15, a Grant 12.

KK Crvena zvezda Foto: EPA/ANDREJ CUKIC

U tim Zvezde se vratio Miloš Teodosić, ali košarkaši Panatinaikosa nisu previše obraćali pažnju na to. Sipali su trojke u prvoj četvrtini, čak šest njih, i napravili pristojnu razliku već posle deset minuta igre.

Do kraja prvog poluvremena grčki tim je stigao do devet trojki i dvocifrene prednosti.

Zvezda je u trećoj četvrtini uspela da se približi na sedam poena zaostatka, ali je tada na scenu stupio Matijas Lesor. Bivši košarkaš Partizana je u narednim minutama imao svoj šou u Areni, vezao je deset poena i doneo svom timu 16 poena viška.

U narednom 31. kolu Crvena zvezda dočekuje Virtus u petak, dok Panatinaikos dočekuje Barselonu.

Crvena zvezda - Panatinaikos (76:89)

Hala: "Štark arena"

Sudije: Huan Karlos Garsija (Španija), Pjotr Pastusiak (Poljska), Kristaps Konstantinovs (Letonija)

Crvena zvezda: Teodosić 4, Smart 2, Nedović 19, Hanga 2, Lazarević, Giedraitis 4, Davidovac 19, Mitrović 6, Ilić 9, Tobi, Bolomboj 11, Gilespi

Panatinaikos:  Slukas 17, Moraitis, Nan 15, Grent 12, Kalaicakis, Papapetru, Grigonis 8, Mancukas, Mitoglu 17, Ernangomez 1, Lesor 19, Balcerovski

40. minut - Slukas upisuje nove poene, Grci će upisati trijumf u Beogradu!

39. minut - Pogađa Nemanja Nedović, pa faul u napadu Nana nad Nedovićem (76:84)

38. minut - Krade loptu Bolomboj i zakucava, a onda i nesportski faul Teodosića nad Lesorom (70:82)

37. minut - Kucanje Lesora! (68:80)

35. minut - Trojka Granta i to u kakvom trenutku! (65:76)

32. minut - Davidovac je pogodio u kontri, i to pod faulom. Pogodio je najbolji igrač Zvezde večeras i dodatno bacanje - 59:70

31. minut - Teško funkcionišu stvari kada je reč o odbrani crveno-belih

30 .minut - Grantov deveti poen na meču (54:70)

29. minut - Sjajna kontra crveno-belih, lagano je poentirao Giedraitis (54:68)

28. minut - Na liniji penala je Matijas Lesor, i pored zvižduka sa tribina, pogodio je oba slobodna bacanja (52:65)

27. minut - Kradu loptu igrači Zvezde, a onda u kontri je zakucao Dalibor Ilić (52:62)

26. minut - Novi laki poeni za Matijasa Lesora (48:60)

24. minut - Prišla je Zvezda, ali ponovo se odlepio PAO sjajnim šutevima za tri poena! (46:58)

23. minut - Iz teške pozicije je pogodio Grant, upisuje se u strelce i Smart (44:53)

21. minut - Davidovac trojkom otvara drugo poluvreme - 44:51

20. minut - Grigonis ubacuje trojku! (39:49)

19. minut - Bolomboj zakucava, mora da reaguje Ergin Ataman! (39:46)

18. minut - Na pravom mestu bio je Dejan Davidovac, njegova prva trojka večeras! (37:46)

17. minut - Nezaustavljivo deluje Kendrik Nan, ovo je njegova treća trojka (34:46)

16. minut - Kucanje Ilića! (32:43)

15. minut - Ponovo Davidovac, vezuje dva poena, ali Slukasa je teško zadržati, njegov osmi poen (30:43)

14. minut - Grant pogađa sa poludistance, ali i Davidovac (28:39)

12. minut - Matijas Lesor zakucava u kontri! (22:34)

11. minut - Nikako Zvezda da odigra čvršću odbranu (20:32)

10. minut - Asistencija Teodosića za Mitrovića! Ali onda trojka Slukasa u poslednjim sekundama napada (20:26)

9. minut - Trojka za Kendrika Nana! (14:23)

8. minut - Mora da reaguje tajm-autom Sferopulos, pogodio je i Slukas (11:20)

7. minut - Trojka iz ćoška za Grigonisa (9:14)

5. minut - Novi poeni za Mitoglua, pa zatim njegova prva trojka na meču (7:11)

4. minut - Nije uspeo da zakuca Lesor, blokada Luke Mitrovića, a onda na drugo strani kuca Giedraitis (7:6)

3. minut - Grigonis lagano prolazi odbranu crveno-belih (5:4)

2. minut - Prvi poeni za PAO, precizan je Mitoglu, a onda i trojka Bolomboja! (5:2)

1. minut - Počela je utakmica!

19.45 - Ergin Ataman pred meč sa Zvezdom:

- Ovo nije lak meč. Zvezda je dobar tim iako su gotovo izgubili šanse za plej-of. Oni se i dalje bore u svakoj utakmici. Za nas, svaka utakmica je sada kao finale. Moramo zaštititi našu treću poziciju za plej-of. Nakon ove utakmice, imamo težak meč protiv Barselone kod kuće. Štark Arena je težak teren za igranje, ali svi su igrali ovde: neki timovi su pobedili, neki timovi su izgubili. Moramo ostati fokusirani i pokušati pobediti, i imaćemo prednost na tabeli.

19.15 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču Crvene zvezde i Panatinaikosa. Uz sport.alo pratite uživo dešavanja iz "Štark arene".