AKO SE PO JUTRU DAN POZNAJE... "Novi" Partizan ostvario ubedljivu pobedu

22:02 | 28-08-2024

Košarka 0

Košarkaši Partizana odigrali su prvu utakmicu od početka priprema za novu sezonu.

Željko Obradović

Bez kapitena Marinkovića, zatim Karlika Džonsa, Frenka Nilikine i povređenog Ajzee Majka, crno-beli su u maloj sali "Beogradske arene" odmerili snage sa ekipom Igokee i savladali je sa ubedljivih 85:68 (24:22, 19:!7, 22:16, 20:13), prenosi "Basketball Sphere".

Igokea je tokom prvog poluvremena bila ravnopravan rival, ali je u nastavku Partizan zaigrao bolje, pogotovo u poslednjoj četvrtini u kojoj je tim iz Laktaša uspeo da ubaci samo 13 poena.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Brendon Dejvis sa 17 poena, a pratili su ga Ife Lundberg i Tajrik Džons sa po 14, kao i Mario Nakić sa 10 poena. Vašington je upisao devet, Braun osam, a Pokuševski sedam poena.

Goste su predvodili Brajs Džons sa 17 poena, Terel Karter sa 14 i Marko Jeremić sa 12 poena.