Uživo ĐOKOVIĆ - MIKELSEN Neverovatno, Amerikanac se potpuno vratio u drugi set - 7:6, 5:5

14:13 | 05-10-2024

Tenis 0

Novak Đoković igra protiv Amerikanca Aleksa Mikelsena u drugom kolu mastersa u Šangaju

Novak Đoković

Posle pet godina Novak Đoković se vraća na teren mastersa u Šangaju. Protivnik u drugom kolu Novaku biće Amerikanac Aleks Mikelsen, a meč neće početi pre 12.35 na Centralnom terenu.

Pobednik meča Đoković - Mikelsen igraće u trećem kolu sa boljim iz duela između Švajcarca Stena Vavrinke i Italijana Flavija Kobolija.

ĐOKOVIĆ - MIKELSEN - 1:0 (7:6, 5:5)

5:4 - Novak dolazi do gema, Mikelsen servira da ostane u drugom setu i meču!

4:3 - Amerikanac se potpuno vraća u meč!

4:1 - Na dva gema je Novak od pobede i plasmana u treće kolo Šangaja

novak đoković EPA-EFE/ALEX PLAVEVSKI

3:1 - Breejk! Koristi Novak drugu brejk loptu! Đoković sada ima sve u svojim rukama

2:1 - Bilo je 30:30 ali je Novak došao do novog gema

1:1 - Poravnava rezultat i Mikelsen

1:0 - Đoković dobija prvi gem drugog seta

Prvi set:

7:6 - Četiri vezana poena je osvojio Novak i došao do prvog seta!

3:3 - Ali se odmah u igru vraća i Amerikanac!

1:3 - Pravi mini brejk Novak!

6:6 - Taj brejk će odlučiti pobednika prvog seta

5:6 - Opet bez problema Mikelsen uzima gem, pa će sada Novak servirati da ostane u prvom setu

5:5 - Nije Novak dozvolio ni promil šanse protivniku da se ponada da može do brejka i seta, pa se lagano došao do petog servis gema

4:5 - Ali ne posustaje ni Amerikanac, prekida Novakovu seriju, pa će Đoković servirati da ostane u prvom setu!

4:4 - Novak se potpuno vratio u prvi set!

3:4 - Breejk! Vraća se Novak u meč, pravi brejk i sada imamo egal u prvom setu!

2:4 - Sa nulom Đoković dolazi do gema, ali još uvek je u zaostatku, Mikelsen ima brejk prednosti

1:4 - Imao je Novak priliku za brejk, ali je dobrim servisima Amerikanac to neutralisao i osvojio novi servis gem

1:3 - Konačno je Novak došao do svog prvog gema u meču

0:3 - Bez nekih većih muka, Amerikanac potvrđuje brejk prednosti

0:2 - Brejk! Duplom greškom Novaka, Amerikanac dolazi do brejka! Spasao je Đoković prvu, ali ne i drugu!

0:1 - Bez previše problema Mikelsen dolazi do prvog gema