MIRNO SPAVAJ NOVAČE Novi šamar za Alkaraza, Bugarin skinuo skalp Špancu

14:51 | 11-10-2023

Tenis 0

Bugarski teniser Grigor Dimitrov pobedio je Karlosa Alkaraza u meču osmine finala Mastersu u Šangaju rezultatom 2:1 (5:7, 6:2, 6:4)

Alkaraz poražen u Šangaju
AP Photo/Andy Wong

Bugarin je u petom gemu uspeo da uzme brejk i da povede, međutim, Španac je izjednačio u desetom gemu kada je oduzeo servis rivalu.

NIJE BILO LAKO Alkaraz teže nego što se očekivalo do osmine finala Šangaja

Set je bio rešen u 12. gemu kada je Alkaraz napravio novi brejk i poveo sa 1:0 u setovima posle 52 minuta igre.

Ponovo je Dimitrov uspeo da oduzme servis rivalu već u prvom gemu. Ovog puta je zadržao svoj servis, a dominaciju u drugom setu je potvrdio sedmom gemu kada je još jednom oduzeo servis rivalu.

U odlučujućem trećem setu, presudan je bio treći gem, kada je Dimitrov oduzeo servis momku iz Mursije zadržavši ga do kraja meča.

Dimitrov će u narednom kolu igrati protiv Jarija koji je bio bolji od Švarcmana rezultatom 2:1.