ĐOKOVIĆ UZ MNOGO MUKE SRUŠIO ANONIMUSA Novak se borio sa vetrom, Britancem i provokatorima i prošao u treće kolo Vimbldona

Tenis 0

Najbolji teniser svih vremena Novak Đoković plasirao se u treće kolo Vimbldona

Novak Đoković
EPA-EFE/ADAM VAUGHAN

Novak je u drugoj rundi pobedio Britanca Džejkoba Firnlija sa 6:3, 6:4, 5:7, 7:5 posle tri sata borbe.

Mnogo teže nego što se očekivalo Đoković je savladao 277. tenisera sveta.

U prva dva seta je sve išlo po planu, ali su onda usledili problemi, ipak, uspeo je Srbin da spreči dodatno komplikacije i plasira se u treće kolo.

Đoković je brejk napravio u finišu prvog seta i rutinski ga priveo kraju. Slično je bilo i u drugom setu, s tim što je ovoga puta servis rivalu oduzeo u sedmom gemu.

Imao je Novak brejk prednosti i u trećem setu, ali se onda uvukla nervoza. Vetar je počeo da duva, ušao je u raspravu sa jednim navijačem i koncentracija je popustila. Firnli se razigrao i uspeo meč da uvede u četvrti set.

Velika borba je viđena i u četvrtom setu. Britanac je imao dve vezane brejk lopte u šestom gemu, ali je kod prve napravio grešku, dok je drugu Đoković spasao divnim volejom.

U finišu se Britancu stegla ruka, odservirao je duplu servis grešku na brejk loptu i olakšao posao Novaku.

Đoković će u trećem kolu igrati protiv Alekseja Popirina.

ĐOKOVIĆ - FIRNLI 6:3, 6:4, 5:7, 7:5

Četvrti set:

7:5 - Kraaaaj! Novak je u trećem kolu!

6:5 - Breeeeejk! Poklonio je Firnli brejk Novaku, pošto je na brejk loptu odservirao duplu servis grešku.

5:5 - Baš je bilo napeto. Bilo je 15:30, ali onda Đoković pronalazi tri odlična prva servisa i uspeva da se izvuče.

4:5 - Firnli dolazi do gema sa nulom. Novak će servirati za ostanak u setu.

4:4 - Ovoga puta Đoković mnogo lakše dolazi do gema. Čekamo prvi brejk u četvrtom setu.

3:4 - Odličan je Firnli, Novak bez rešenja za servis Britanca.

3:3 - Au, kakav gem! Spasio je Đoković dve vezane brejk lopte, prvu posle duge razmene u kojoj je Britanac pogrešio, a na drugoj je odigrao divan volej i uz mnogo muke uspeo da izjednači.

2:3 - Ne popušta Firnli, odservirao je dva asa u ovom gemu.

2:2 - Evo jednog savršenog gema za Novaka, bez izgubljenog poena. Nema brejka na startu četvrtog seta.

1:2 - Đoković je u krizi, a Britanac se rastrčao i pogađa iz svih pozicija na terenu.

1:1 - Dobija Novak ovaj gem uz manje probleme. Vetar ga prilično frustrira i zadaje mu veće probleme od rivala.

0:1 - Nastavlja Britanac sjajnu seriju, dobija prvi gem četvrtog seta

Treći set:

5:7 - Potpuni šok! Novak izgubio treći set!

5:6 - Bez nekih poteškoća, Firnli dolazi do novog gema, pa će Đoković ponovo morati da servira da ostane u drugom setu

5:5 - Uspeo je Novak da osvoji važan gem i ostane u ovom trećem setu!

4:5 - Preživeo je Britanac! Firnli je spasao dve brejk lopte, pa će sada Novak servirati za ostanak u trećem setu!

Novak Đoković EPA-EFE/ADAM VAUGHAN

4:4 - Izvukao se Novak i osvojio važan gem

3:3 - Vraća Firnli brejk! Novak prvi put izgubio gem na svoj servis na Vimbldonu!

3:2 - Breeejk! Đoković koristi brejk priliku i sada ima sve u svojim rukama!

2:2 - Sa nulom Novak osvaja novi servis gem

1:2 - Ponovo dobro otvara Firnli treći set, kao i prethodna dva

Drugi set:

6:4 - Nole osvaja drugi set!

5:4 - Smanjio je Britanac prednost Novaka, koji će sada servirati za osvajanje drugog seta

5:3 - Rutinski Novak dolazi do gema, servira za ostanak u drugom setu Britanac

4:3 - Breeejk! Đoković pravi možda i ključan brejk u ovom setu!

3:3 - Uzvraća i Novak istom merom i on osvaja gem bez izgubljenog poena

2:3 - Sjajan tenis igra Britanac u ovim trenucima, sa nulom dolazi do servis gema, nije dozvolio da ga poremeti neiskorišćena brejk lopta

2:2 - Dobro je! Spasao je Novak brejk loptu u ovom gemu i uspeo da ga reši u svoju korist

1:2 - Drugim asom Britanac osvaja i drugi gem

1:1 - Nole poravnava rezultat, samo jedan poen gubi u ovom gemu na svoj servis

0:1 - Otvara drugi deo igre osvojenim gemom Džejkob Firnli

Prvi set:

6:3 - Nole dolazi do prvog seta!

5:3 -Breejk! Oduzima servis Novak rivalu i servira za prvi set!

4:3 - Nastavlja se tradicija, serveri uspešni u svojim gemovima

3:3 - Novi gem za Firnlija i dalje nijedna prilika za brejk nije viđena u ovom setu

3:2 - Bez brejka i dalje, Đoković osvaja novi gem

2:2 - Oduševljena publika, domaćin ponovo dolazi do izjednačenja u gemovima

2:1 - Sa nulom Đoković dolazi do novog gema

1:1 - Brzo je uzvratio i Britanac i poravnao rezultat

1:0 - Novak je bez mnogo muke došao do prvog gema na svoj servis