ČESI "POKLONILI" POBEDU Portugalci pisali rekorde, preokretom u 92. minutu došli do pobede na startu Evropskog prvenstva

22:51 | 18-06-2024

EP2024 0

Fudbalske reprezentacije Portugala pobedila je Češku sa 1:0 u meču prvog kola grupe F na Evropskom prvenstvu.

EP 2024

Prvu veliku šansu na utakmici imao je Kristijano Rolando u 32. minutu, ali je golman Češke Jindrih Stanek istrčao na vreme i sprečio gol Portugalije.

Češka je povela u 62. minutu kada je Lukaš Provod uputio šut sa 20 metara. Fudbaleri Portugalije su do izjednačenja došli posle autogola Robina Hranača u 69. minutu.

EP 2024 Tanjug/Ap

Diogo Žota je u 87. minutu postigao gol, ali je posle VAR provere sudija Marko Gvida poništio pogodak.

Preokret i pobedu za Portugaliju je doneo Francisko Konseisao golom u 90+2. minutu.

Ranije danas u prvoj utakmici grupe F Turska je pobedila Gruziju 3:1.

Portugalija će u drugom kolu 22. juna igrati protiv Turske, dok će Češka istog dana igrati protiv Gruzije.

PORTUGAL - ČEŠKA 2:1 (0:0)

Stadion: Gradski stadion (Lajpcig), Sudija: Marko Gvida (Italija)

KRAJ!

90+1. minut - GOOOOOL! PORTUGAL VODI! Konseinsao koristi kiks odbrane Češke i donosi preokret!

90. minut - Igraće se još četiri minuta!

87. minut - GOOOL! Ipak ne! Žota jeste pogodio mrežu, ali je pre toga bio ofsajd!

69. minut - GOOOOL! Brzo se vraćaju Portugalci! Hranac se našao na lošem mestu, lopta se od golmana odbila do njega, a on je poslao u sopstvenu mrežu!

62. minut - GOOOOOOOL! Kakav šok! Češka vodi! Kako je samo Provod lepo pogodio sa nekih 20 metara!

57. minut - Opet Ronaldo, sada iz slobodnog udarca, ali je to lako uhvatio golman Češke Stanek.

55. minut - Ponovo Ronaldo preti, ali njegov udarac glavom ide preko gola.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

POLUVREME!

45. minut - Još minut nadoknade u prvom delu igre.

31. minut - Prete Portugalci, odlično je Ronaldo proigrao Leaa, ali je zakasnio napadač Milana da poromeni rezultat.

15. minut - Za sada bez većih uzbuđenja na meču. Portugalci kontrolišu posed, ali im Česi ne dozvoljavaju da priprete.

21.00 - Utakmica je počela!

20.30 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču 1. kola grupe F Evropskog prvenstva između Portugala i Češke. Uz sport.alo.rs uživo pratite dešavanja iz Nemačke.