LUDNICA U LIGI ŠAMPIONA Magično je to mesto "Santijago Bernabeu", Real nestvarno okrenuo Borusiju, Nemci crvene od sramote!

22:56 | 22-10-2024

Fantastične utakmice u Ligi šampiona.

FK Real Madrid

Za razliku od prošlosezonskog finala Lige šampiona, večeras smo na tom mestu magije, stadionu "Santijago Bernabeu" gledali pravu ludnicu iz koje je kao pobednik izašao Real Madrid.

Nestvaran preokret je napravio šampion Evrope protiv vicešampiona. Gubio je sa 0:2 na poluvremenu, da bi na kraju pobedio sa čak 5:2!

Potpuno su nemačkom timu zabrideli obrazi u drugom poluvremenu kada ih je Real Madrid zgromio i to u roku od pola sata.

Najpre preko Antonija Ridigera, potom je i Vinisijus žunior doprineo het-trikom, a golgeterski se istakao i verni vojnik Madriđana Lukas Vaskez.

Otuda su i potpuno nebitni golovi Donijela Malena i Bajno-Gitensa iz prvog poluvremena kada je zaličilo da bi Borusija mogla da slavi usred Madrida.

Ali, Real ima neku posebnu auru na domaćem terenu što je večeras na koži osetila i ekipa "milionera"...

Osim nestvarnog preokreta šampiona Evrope, verovatno najveće iznenađenje večeri stiže iz Pariza gde je PSV uspeo da odoli Pari Sen Žermenu - 1:1!

FK Pari Sen Žermen AP Photo/Christophe Ena

U jeku napada "svetaca" u prvom delu igre je stigao pogodak holandskog tima. I to preko talentovanog Noe Langa u 34. minutu.

Uspeo je golčinom Ašraf Hakimi da poništi vođstvo gostiju, ali ne i da sa saigračima ostavi tri boda u prestonici Francuske.

Juventus našeg Dušana Vlahovića je nesrećno izgubio od Štutgarta i to golom u 93. minutu El Bilala Turea, pa se može reći da su dva rivala Crvene zvezde u Ligi šampiona imali i više nego dobro veče.

U preostalim utakmicama večeri, Arsenal je nadigrao Šahtjor sa 1:0, Aston Vila je bila bolja od Bolonje sa 2:0. Identično kao i Sporting na gostovanju Šturmu i Đirona protiv Slovana iz Bratislave.

Real Madrid - Borusija Dortmund 5:2 (0:2)

Kraj utakmica!

90+4. minut - I 5:2 za Real. Kakva katastrofa Borusije u drugom poluvremenu.

90+3. minut - Posle crvenog kartona za Danila i promašenog penala Encoa Mijoa, ipak je Štutgart došao do pogotka preko El Bilala Turea!

86. minut - Novi pogodak u mreži Borusije. Zaista neverovatna utakmica. I drugi gol za Vinisijusa žuniora:

83. minut - Kakav preokret Real Madrida. Lukas Vaskeeez! Jasno je sada zašto je Karlo Anćeloti ovom momku ponovo pružio šansu.

77. minut - Neverovatno! Promašio je Leandro Trosar penal. Šteta, mogao je da reši pitanje pobednika na "Emirejtsu".

73. minut - Duplirala je i Đirona prednost protiv Slovana. Strelac je Huanpe:

64. minut - Lomi Aston Vila Bolonju. Sada preko Džona Durana jednog od najboljih mladih napadača na svetu.

63. minut - Najavili smo ono što se ostvarilo! Ekspresno je Real došao i do drugog gola i u samo tri minuta je poništio ono što je Borusija gradila sat vremena.

60. minut - Prepolovio je Real Madrid prednost Borusije. Antonio Ridiger je bio strelac i biće jako, jako zanimljivo u Španiji u poslednjih pola sata utakmice.

55. minut - Povela je i Aston Vila. I to preko iskusnog Džona Mekinga. U istom minutu je i Pari Sen Žermen izjednačio preko Hakimija.

53. minut - Kakva je samo mašina Viktor Đekereš! Prosto je neverovatno da Šveđanin još uvek nije u nekom od Top klubova Evrope. I večeras je bio precizan.

46. minut - Počela su i druga poluvremena širom Evrope. Nadamo se nešto malo uzbudljivijem fudbalu i svakako sa više golova.

Kraj prvog dela igre - Dosta siromašno za sada što se tiče golova. Tek šest na sedam utakmica Lige šampiona. Najuzbudljivije je definitivno u Madridu gde Borusija Dortmund vodi protiv Reala.

42. minut - Povela je i Đirona pogotkom Migela Gutijereza i počela polako da opravdava ulogu favorita protiv Slovana.

35. minut - Opsedao je Pari Sen Žermen gol PSV-a, ali su gosti iz Holandije prvi poveli. I to preko Noe Langa:

34. minut - Kakav spektakl u Madridu! Evo i drugog gola za Borusiju. Sada je strelac Bajno-Gitens koji je bio potpuno sam na drugoj stativi gola Kurtoe.

30. minut - Akcija kao na igrici Borusije Dortmund za pravi šok u Madridu. Fantastično je Girasi odložio loptu do Malena.

29. minut - Koliko nesreće za Šahtjor. Odbila se lopta od golmana Dmitra Rižnika i završila u mreži za vođstvo Arsenala.

23. minut - Evo i prvog gola večeras. I to za Sporting, a strelac je Nuno Santos posle dobrog praćenja akcije i šuta sa druge stative:

19. minut - Opsedaju igrači Pari Sen Žermena gol Holanđana. Sada je šansu imao Usman Dembele koji je pogodio prečku!

11. minut - Kada smo već kod Francuza, jedan je imao jako dobru priliku da postigne gol. Radi se o Bredliju Barkoli, čiji je udarac otišao pored gola PSV-a.

9. minut - Mogao je da se proslavi i Kilijan Mbape. U poslednjem trenutku je odbrana Borusije intervenisala ispred Francuza.

7. minut - I evo prve šanse. I to u Londonu za Arsenal. Mogao je da se upiše u listu strelaca Rikardo Kalafijori, ali je iz blizine promašio gol gostiju.

1. minut - Počele su utakmice u ovom večernjem terminu širom Evrope.

20.55 - Za Đironu će večerašnji meč početi:

Dok će za Slovan igrati:

Takač - Bajrić, Kašija, Vimer - Blekmen, Ignatenko, Savidis, Zuberu - Tolić, Baršegijan - Štrelec.

20.50 - Na meču Šturma i Sportinga počinju:

Za Sporting su u startnih 11:

20.45 - Kao što smo i najavili, Kosta Nedeljković je večeras na klupi Aston Vile: