ISTORIJSKA BRUKA "ORLIĆA" Srbija primila 9 golova u Engleskoj, nikada ovako nismo bili posramljeni

22:45 | 12-10-2023

Harvi Eliot i ekipa se poigravali sa Srbijom.

Fudbal
Profimedia

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije poražena je večeras na gostovanju Engleskoj 9:1 (3:1) u utakmici drugog kola F grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Srbija je povela golom Vladimira Lučića u 27. minutu, a potom je usledio pravi "potop" od zvaničnog šampiona Evrope. Prvo je posle velike greške golmana Srbije Veljka Ilića izjednačio Džaden Filodžen u 38. minutu, da bi do kraja poluvremena pogađali Liam Delap u 42. i Harvi Eliot u 45+7. minutu.

U nastavku dva pogotka postigao je Noni Madueke, u 53. i 59. minutu, još jednom je pogodio i Filodžen u 63. minutu, da bi u finišu, u 87. minutu Luka Subotić postigao autogol, dva minuta kasnije strelac je bio Džonatan Rouv, da bi konačnih 9:1 postavio Eliot u 90+1. minutu.

Ovo je najubedljivi poraz u istoriji naše mlade reprezentacije.

Srbija je na startu kvalifikacija savladala Azerbejdžan 2:0, a naredni meč igra 16. oktobra u Severnoj Irskoj.