AGONIJA AJAKSA Tuluz u goleadi iznenadio Liverpul

21:41 | 09-11-2023

Fudbaleri Brajtona pobedili su večeras u gostima ekipu Ajaksa rezultatom 2:0 u meču četvrtog kola grupe B Lige Evrope.

Liga Evrope
EPA-EFE/Olaf Kraak

Golove za Brajton postigli su Ansu Fati u 15. i Simon Adingra u 53. minutu. U drugom meču četvrtog kola grupe B od 21 čas igraće AEK i Olimpik iz Marseja.

Tabela: Brajton 7, Marsej 5, AEK 4, Ajaks 2.

Tuluz je na svom terenu pobedio Liverpul 3:2 u meču četvrtog kola grupe E. Golove za domaći tim postigli su Aron Donum u 36, Tijs Dalinga u 58. i Frank Magri u 76. minutu. Strelci za Liverpul bili su Kristijan Kaseres (autogol) u 74. i Diogo Žota u 89. minutu. U drugom meču u grupi Lask je na svom terenu savladao Rojal Union 3:0. Tabela: Liverpul 9, Tuluz 7, Rojal Union 4, Lask 3.

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena su pobedom u gostima protiv Karabaga 1:0 u meču četvrtog kola grupe H izborili plasman u osminu finala Lige Evrope. Jedini gol na utakmici postigao je Viktor Bonifejs u 94. minutu iz penala. Od 21 čas igraće Haken - Molde. Tabela: Leverkuzen 12, Karabak 6, Molde 3, Haken 0.

Fudbaleri Rena pobedili su na svom terenu Panatinaikos 3:1 u meču grupe F. Viljareal je u gostima bio bolji od Makabija iz Haife 2:1. Tabela: Ren 9, Viljareal 6, Panatinaikos 4, Makabi 3.

Slavija je u Pragu u grupi G pobedila Romu 2:0, dok je Servet na svom terenu bio bolji od Šerifa 2:1. Tabela: Slavija 9, Roma 9, Servet 4, Šerif 1.