BAJER JE NEPOBEDIV, LIVERPUL BEZ IZNENAĐENJA Atalanta i Roma jure trofej Lige Evrope, Klub Briž iznenadio Solun, Tadić i Fener promašili tri penala i ispali

23:19 | 18-04-2024

Biće zanimljivo u polufinalima.

Fudbal

Fudbaleri Rome plasirali su se večeras u polufinale Lige Evropa, pošto su u revanš utakmici četvrtfinala na svom terenu u Rimu pobedili Milan 2:1.

Roma je prošlog četvrtka u Milanu pobedila 1:0.

Rimska ekipa povela je večeras u 12. minutu golom Đanluke Mančinija, a prednost je udvostručio Paulo Dibala u 22. minutu. Konačan rezultat postavio je Mateo Gabija golom u 85. minutu.

Roma je od 31. minuta igrala sa desetoricom, pošto je direktan crveni karton zbog prekršaja dobio Mehmet Čelik.

Fudbaleri Atalante plasirali su se u polufinale, uprkos tome što su na svom terenu u Bergamu izgubili od Liverpula 0:1.

Italijanska ekipa pobedila je u prvoj utakmici na Enfildu 3:0.

Jedini gol večeras je postigao Mohamed Salah u sedmom minutu iz jedanaesterca.

To je prvi plasman Atalante u polufinale evropskog takmičenja od 1988. godine.

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena prošli su u polufinale, pošto su u revanšu u Londonu odigrali nerešeno 1:1 protiv Vest Hema.

Vest Hem je poveo golom Majkla Antonija u 13. minutu, a izjednačenje novom šampionu Bundeslige doneo je Džeremi Frimpong u 89. minutu.

U polufinalu Lige Evropa Roma će igrati protiv Bajera, a Atalanta protiv Marseja koji je posle penala eliminisao Benfiku.

Polufinalne utakmice igraju se 2. i 9. maja.

Finale se igra 22. maja u Dablinu.

Što se Lige konferencije tiče, fudbaleri Klub Briža plasirali su se večeras u polufinale Lige konferencija, pošto su u revanš meču u gostima u Solunu pobedili PAOK sa 2:0.

Klub Briž je slavio i u prvom meču u Brižu 1:0.

Dvostruki strelac za Klub Briž bio je Feran Žudžla u 33. i 45. minutu.

Olimpijakos je uspeo da eliminiše Fenerbahče nakon penala, a u penal seriji Dušan Tadić i još dvojica saigrača nisu iskoristili jedananesterce.