SUDAR SRBA Bogdanović dvocifren u porazu od Micića i Pokuševskog

Oklahoma bolja od Atlante, uz napomenu da Vasa i Aleksej nisu ulazili u igru

Bogdanović solidan
EPA-EFE/ERIK S. LESSER

Jeste da su meč gledali sa klupe i nisu ulazili u igru, ali Vasilije Micić i Aleksej Pokuševski mogu da se pohvale da su dobili međusobni duel perotiv Bogdana Bogdanovića!

Njihova Oklahoma je, na krilima Šaija Gildžesa - Aleksandera, savladala Atlantu rezultatom 126:117, uz napomenu da su Tanderi vodili praktično celu utakmicu.

Najpre na poluvremenu sa 58:50, onda i 73:62 u trećoj četvrtini koju su završili rezultatom 96:77. Ono to su Hoksi uspeli da urade jeste to da spuste na minus sedam u poslednja dva minuta.

JOKIĆEV TRIPL-DABL ZA ISTORIJU Nagetsi nastavljaju dominaciju u NBA ligi, neverovatan preokret i pobeda protiv Nju Orleansa (VIDEO)

Bogdanović je na terenu proveo skoro 27 minuta i imao je 17 poena, tri asistencije i po dva skoka i ukradene lopte. Na taj način je izjednačio svoj najbolji košgeterski učinak sezone koji je imao još i protiv Milvokija.

Gildžes - Aleksande rje meč završio sa 30 poena i osam skokova, pratio ga je Džejlin Vilijams sa 21, Dort je imao 19, a Čet Holmgren dabl-dabl učinak od 16 poena i 12 skokova.

Marej je sa 29 predvodio Hokse, Tre Jang je imao 22 poena i 11 asistencija, Sadik Bej je sakupio 15 poena i osam skokova, dok je Džonson učestvovao sa 13 poena i 12 skokova.