NE POMAŽU MIROTIĆ I NEJPIR Kladimo se da niste čuli za ovaj klub, a pobedio je Armani i osvojio Kup

20:48 | 18-02-2024

Veliko iznenađenje na Apeninima.

kup italije
Marco Alpozzi / LaPresse / Profimedia

U Torinu je bio održan završni turnir Kupa Italije, na kome se takmičilo osam ekipa. Do trofeja je došla ona od koje se najmanje očekivalo da će da ga osvoji, što uvek daje posebnu draž sportu kao što je košarka.

Svoj prvi značajniji pehar u istoriji je osvojio Napoli Basket. Radi se o klubu osnovanom tek 2016. godine i koji je iz sezone u sezonu krčio put do elitnog ranga takmičenja na Apeninskom poluostrvu.

PAO NASTAVLJA DA GAZI Nejpirov Armani bez šanse u Atini, Žalgiris deklasirao Efes

Ekipa iz Napulja je u finalu savladala milansku Olimpiju sa 77:72 i tako joj naneo još jedan težak poraz. Za MVP-a je proglašen igrač pobedničkog tima, Mihal Sokolovski.

Kada je učinak u finalu u pitanju, Tajler Enis je bio najefikasniji u Napoliju sa 21 poenom, Džejkob Pulen je ubacio 14 poena, a Mihal Sokolovski 13. Tomislav Zubčić je doprineo sa 11 poena. Sa druge strane se istakao Nikola Mirotić sa 19 poena, Nikolo Meli je imao 18, a Šabaz Nejpir osam, uz četiri asistencije.