KRALJ ĆE BRANITI KRUNU Real deklasirao Olimpijakos i zakazao finale sa Panatinaikosom

23:13 | 24-05-2024

Košarkaši Real Madrida plasirali su se u finale Evrolige

Evroliga
EPA-EFE/CLEMENS BILAN

Real je u polufinalu pobedio Olimpijakos sa 87:76 i braniće trofej u nedelju, a rival će mu biti Panatinaikos koji je savaladao Fenerbahče.

Silovito su Madriđani ušli u meč i trojkama izrešetali Olimpijakos, a prednjačio je Mario Hezonja.

Potpuna dominacija Reala viđena je u prvom poluvremenu, pa se na odmor otišlo sa rezultatom 56:37 i već tada je bilo rešeno pitanje pobednika.

Tokom čitave treće deonice crveno-beli su imali dvocifreni minus. Kada god bi se pojavila kakva takva nada da se uhvati rezultatski priključak, Real bi imao spreman odgovor.

Uspeo je grčki tim u jednom momentu da priđe na -8, ali je neizvesna završnica izostala, pa je "kraljevski klub" upisao ubedljiv trijumf.

Najefikasniji u redovima Reala bio je Džanan Musa sa 20 poena, dok se na drugoj strani istakao Alek Piters sa 23. Srpski košarkaši nisu blistali, Filip Petrušev je ubacio pet poena, dok se Nikola Milutinov nije upisao u strelce.

REAL MADRID - OLIMPIJAKOS 87:76 (28:10, 28:27, 15:21, 16:18)

Hala: Uber Arena (Berlin)

Sudije: Radović, Javor, Mogulkoč

Real: Kozer, Fernandez, Abalde, Kampaco, Hezonja, Rodrigez, Poarje, Tavareš, Ljulj, Jabusele, Ndijaje, Musa

Olimpijakos: Vokap, Gos, Rajt, Kenan, Larencakis, Long, Fal, Papanikolau, Piters, Petrušev, Milutinov, Mekisik

40. minut - Kraj! Real je u finalu

38. minut - Za Tavareša je ovaj meč završen zbog pet penala.

37. minut - Trojka Mekisika, Olimpijakos je na -9 tri minuta do kraja.

36. minut - Rutinski Real čuva prednost i ide ka finalu.

35. minut - Pet i po minuta do kraja, Real vodi 77:67.

34. minut - Gos pogađa otvorenu trojku, posle dugo vremena Olimpijakos na jednocifrenom minusu. Ćaćo Rodrigez je udario Milutinova u lice, Nikola će morati da izađe iz igre.

33. minut - Kada god bi se pojavila kakva takva nada za grčki tim, Real bi imao odgovor, sada je Serhio Ljulj odbio nalet crveno-belih.

31. minut - Olimpijakos se ne predaje.

30. minut - Kraj treće deonice, Real vodi 71:58.

29. minut - Posle dugo vremena Olimpijakos je na -10.

27. minut - Raspucao se Olimpijakos, Piters pogađa za tri, ali vraća Musa trojku.

26. minut - Musa i Hezonja drže Real na pristojnoj razdaljini. Trojka Gosa, ali onda Musa pogađa uz faul.

25. minut - Hezonja prekida seriju Olimpijakosa, Real je opet na +15.

24. minut - Vokap pogađa sa polu-distance, u drugom poluvremenu je 6:0 za Olimpijakos.

22. minut - Dva i po minuta u nastavku Real nije uspeo da pogodi koš, ali ni Olimpijakos ne blista u napadu, pa ne uspeva da uhvati priključak.

21. minut - Opet Olimpijakos bolje otvara četvrtinu.

20. minut - Poluvreme, Real vodi 56:37.

19. minut -  Ljulj iz visokog luka diže prednost na 25 poena! Kakvo poniženje Olimpijakosa u Berlinu posle nepunih 20 minuta.

17. minut - Papanikolau pogađa oba penala, a onda i Mekisik posle dobre odbrane zakucava u kontri i sada Ćus Mateo uzima tajm-aut.

15. minut - Demonstracija sile košarkaša Reala - 42:21.

14. minut - Pogađa Mekisik polaganje posle kontakta sa Ćaćom, pa onda i dodatno slobodno bacanje.

12. minut - Trojka Kozera da se odbije nalet grčke ekipe.

11. minut - Dobar start Olimpijakosa u drugoj četvrtini, prave seriju 5:0

10. minut - Kraj prve četvrtine, Real vodi 28:10.

9. minut - Nastavlja se šuterska rapsodija, sada je Jabusele pogodio za tri.

8. minut - Tavareš nastavlja da se poigrava - 23:10.

7. minut - Tavareš dolazi do novih poena, raste prednost Reala - 21:10.

6. minut - Evo i pete trojke za Real, a druge za Musu. Šuterska rapsodija španske ekipe.

5. minut - Odlično je Real otvorio meč i vodi 16:8, idemo na prvi tajm-aut.

4. minut - Još jedna trojka Hezonje, treća njegova Real vodi 14:6.

3. minut - Pršti na sve strane, prvo Piters pogađa za tri, a onda ponovo Hezonja. Musa postiže trojku, Real vodi 11:6.

2. minut - Trojka Ajzee Kenana. Uzvraća Mario Hezonja.

1. minut - Hezonja gubi loptu u prvom napadu. Papanikolau ne pogađa za tri, na drugoj strani zakucava Tavareš.

21.15 - Utakmica uskoro počinje.

21.00 - Prvi meč je zbog nereda kasnio 25 minuta, pa će i ovaj polufinalni susret početi sa manjim zakašnjenjem.

20.45 - Madriđani su u četvrtfinalu savladali Baskoniju sa 3:0, dok je Olimpijakos posle majstorice eliminisao Barselonu.

20.42 - Biće ovo repriza prošlogodišnjeg finala kada je Real slavio 79:78.

20.40 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen polufinalnom duelu između Reala i Olimpijakosa. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Berlina.