"ORLOVI" ZASLUŽILI VIŠE, ALI OSTALI BEZ BODOVA Engleska (ne)zasluženo savladala Srbiju, Pikford sprečio Vlahovića da postane junak

22:54 | 16-06-2024

EP2024 0

Fudbalska reprezentacija Engleske pobedila je Srbiju u meču prvog kola grupe C na Evropskom prvenstvu u Gelzenkirhenu - 1:0

EP 2024

Moglo je da bude i drugačije, ali je posle prvog meča na Evropskom prvenstvu posle 24 godine, Srbija poražena od najvećeg favorita za osvajanje titule - selekcije Engleske minimalnim rezultatom.

Čini se da su "orlovi" zaslužili više, pre svega zbog igre u drugom poluvremenu gde je naša selekcija imala nekoliko dobrih prilika da dođe do boda, ali će na kraju prolaz morati da traži na mečevima sa Slovenijom (20. jun) i Danskom (25. jun).

EP 2024 Tanjug/Ap

Konačan rezultat postavljen je praktično iz prve prilike na meču. Bukajo Saka je centrirao i pogodio tačno gde treba. Tamo je bio Džud Belingem i poslao loptu iza leđa Predraga Rajkovića.

Piksi je odlučio da počne meč sa dva napadača, a i Mitrović i Vlahović su imali šanse koje su mogle da donesu pogodak. Konkretninji je bio napadač Juventusa, ali je Džordan Pikford uspeo u nekoliko navrata da mu odbrani udarac i spreči ga da postane junak Srbije.

Ono što nije dobro, pored poraza, jeste i to da je Filip Kostić morao van terena već u prvom poluvremenu zbog povrede. Filip Mladenović ga je sjajno zamenio i često bio pretnja po Engleze po boku.

Englezi su pored pogotka imali još samo jednu pravu priliku kada je Hari Kejn pogodio prečku pred sam kraj utakmice, ali bi možda taj pogodak bio poništen zbog faula.

Srbiji sada sledi priprema za vrlo bitan meč protiv Slovenije u četvrtak (15.00), a isti dan Engleska igra protiv Danske (18.00).

SRBIJA - ENGLESKA 0:1 (0:1)

Belingem u 12. minutu za Englesku

Stadion: Veltins arena (Gelzenkirhen), Sudija: Danijele Orsato (Italija)

KRAJ!

90. minut - Još četiri minuta će se igrati.

89. minut - Milinković Savić je probao šut sa 25 metara, ali lopta ide preko gola.

86. minut - Ide van igre Belingem, a na terenu je Maino.

82. minut - Vlahović je probao sa nekih 20 metara, Pikford nekako uspeva da odbrani. Srbija nastavlja da preti.

77. minut - Prečka! Hari Kejn je bio u dobroj prilici, ali je njegov udarac glavom pogodio samo okvir gola.

76. minut - Bukajo Saka ide van terena, a u igri je Džerod Boven.

75. minut - Novi žuti karton, sada za Dušana Tadića koji je bio preoštar.

74. minut - Poslednja promena kod "orlova". Umesto Živkovića na terenu je Birmančević.

69. minut - Prva promena kod Engleske. Umesto Aleksandra Arnolda na terenu je Galager.

61. minut - Dve promene kod "orlova". Umesto Mitrovića na terenu je Luka Jović, dok će Dušan Tadić zameniti Sašu Lukića.

59. minut - Mitrović pada u kaznenom prostoru Engleske nakon duela sa Tripijeom, ali suija Orsato pokazuje da nema ništa od penala.

56. minut - Pretio je Aleksander Arnold iz velike udaljenosti, ali brani Rajković.

52. minut - Malo je nedostajalo da Mladenović postigne gol! Vlahović je poslao opasnu loptu u kazneni prostor Engleske, ali je bek Srbije bio kratak za nekoliko koraka.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Nemanja Gudelj je ostao van igre, a na terenu je Ivan Ilić.

POLUVREME!

45. minut - Još dva minuta u prvom poluvremenu će se igrati.

43. minut - Prinuđen je da menja Piksi već u prvom poluvremenu. Filip Kostić se povredio, pa će umesto njega na teren Filip Mladenović.

39. minut - Nemanja Gudelj je prvi upisani igrač. Žuti karton za našeg vezistu.

32. minut - Dosta bolje izgleda Srbija nakon primljenog gola, ali za sada bez pravog udarca ka golu Engleske.

20. minut - Mitroviiiić! Bila je ovo dobra prilika za Srbiju. Živković je proigrao našeg napadača, a on iz prve šutirao malo pored leve stative.

12. minut - GOOOOL! Loše je počelo po Srbiju. Saka je centrirao pravo na glavu Belingemu koji menja rezultat!

21.00 - Utakmica je počela!

20.01 - Što se Engleza tiče, Geret Sautgejt je odabrao sledećih 11:

Pikford – Voker, Stons, Guehi, Tripijer – Rajs, Aleksander Arnold – Saka, Belingem, Foden, Kejn

19.57 - Poznati su sastavi za večerašnji meč. Dragan Stojković Piksi odlučio se za prilično ofanzivnu postavu, ali je iz starnih 11 izostavio Dušana Tadića!

Rajković – Milenković, Veljković, Pavlović – Živković, Lukić, Gudelj, Kostić – S. Milinković Savić – Vlahović, Mitrović

19.49 - Ostalo je nešto više od sat vremena do početka utakmice.

18.00 - Upravo je počela prva utakmica naše grupe između Slovenije i Danske.

17.33 - Naši reprezentativci si spremni:

16.35 - Nastalo je nekoliko incidenata u Gelzenkirhenu pred utakmicu, a pojavili su se snimci i slike. Na jednoj fotografiji vidi se i navijač krvave glave.

16.00 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču prvog kola grupe C između reprezentacija Srbije i Engleske. Uz sport.alo.rs pratite uživo dešavanja iz Gelzenkirhena.