NOVAK DALEKO OD DOBRE FORME Đoković od očaja do sjaja i nazad - težak poraz u Ženevi

16:48 | 24-05-2024

Tenis 0

Izuzetno slabo izdanje najvećeg tenisera ikada.

nole
Martial Trezzini/Keystone via AP

Delovalo je da je Novak Đoković makar blizu adekvatne forme, ali se pokazalo da to nije sasvim tačno, pošto je u polufinalu ATP turnira u Ženevi skoro rutinski izgubio od Tomaša Mahača sa 4:6, 6:0, 1:6.

NOLETOV JURIŠ NA ROLAN GAROS Evo kada Novak igra prvi meč u Parizu

Kada je tok meča u pitanju, Nole je brzo stigao do prvog brejka, čime je na neki način nagovestio dobru partiju. Ipak, kao da mu je nešto smetalo, pa je počeo da se hvata za glavu i da trlja oči. Čeh je ovo iskoristio ne samo da izjednači, već i da preokrene, pa je ubrzo poveo sa 1:0 u setovima.

U nastavku, Đoković kao da se razljutio. Čak, moguće je da je odigrao najbolji tenis u poslednje vreme. Gazio je nemilosrdno rivala i drugi set dobio sa nulom!

Ipak, kada je bilo najvažnije, sve se srušilo kao kula od karata. Novak ponovo nije ličio na sebe, slabo se kretao, delovalo je, štaviše, da je odustao. Kako je vreme odmicalo, tako je, nažalost, postajalo jasno da nema šanse da pobedi.

Đoković - Mahač 1:2 (4:6, 6:0, 1:6)

Turnir: ATP Ženeva; Sudija: Asderaki-Mur (Grčka)

III SET

1:6 - BREJK, SET, MEČ! Vodio je Novak i sa 40:0, ali je onda počeo kolaps. Mahač je brzo izjednačio, a potom i preokrenuo za veliku pobedu.

1:5 - Pretio je Đoković u šestom gemu. Dugo je trajala borba, koju je na kraju dobio Mahač i tako došao na korak od pobede u celom meču.

1:4 - BREJK! Sada je potrebno čudo da Novak dođe do pobede. Veoma loša igra Srbina.

1:3 - Imao je Đoković brejk loptu, bio je nadomak toga da je iskoristi, ali je iz čista mira pogodio mrežu. Mahač je ovu grešku kaznio i potvrdio brejk iz prethodnog gema.

1:2 - BREJK! Koliko dobro je odigrao drugi gem, toliko je Novak loše odigrao treći. Neiznuđene greške, loša rešenja... Mahač ima prednost.

1:1 - Ozbiljno je Đoković zapretio svom protivniku u drugom gemu, ali nije uspeo da agresivnost pretvori u brejk.

1:0 - Bilo je poteškoća, igralo se po sistemu poen za poen, ali je Novak na kraju došao do prvog gema u trećem setu.

II SET

6:0 - BREJK! SET! Dominacija Đokovića u svakom smislu te reči. Njegov protivnik je bio nemoćan da bilo šta uradi. Da li je ovo onaj Nole koga čekamo da se pojavi? Set dobijen sa nulom ili figurativno rečeno - "krompirom".

5:0 - Odbranio je Novak dve brejk lopte i osvojio peti gem. Može se reći da je već izjednačio u setovima.

4:0 - BREJK! BRAVO! Novak sada igra odlično, nadamo se da će tako ostati!

3:0 - Uz male poteškoće, Đoković je potvrdio brejk. Ima nade za preokret.

2:0 - BREJK! Sjajna igra Novaka, isplatila mu se agresivnost. Ne predaje se Đoković!

1:0 - Uz određene poteškoće, Novak je poveo u prvom setu. Ako ništa drugo, bar je izgledao agresivno na terenu.

I SET

4:6 - SET! Mahač je poveo, a Novak kao da ne igra tenis. Previše poena je olako dopustio protivniku, mada deluje da se ne oseća dobro, pošto se između gemova dugo držao za glavu, ne pomerajući se.

4:5 - BREJK! Mahač će servirati za servis. Tenis koji igra Novak za sada nije ozbiljan. Previše grešaka i nonšalancije.

4:4 - Imao je Đoković i u osmom gemu šansu da dođe do brejka, ali nije uspeo. Mahač je sjajnim servisima potvrdio svoj brejk.

4:3 - BREJK! Mahač dolazi do brejka, uz napomenu da Novak ima problema sa očima, pošto smo ga videli kako ih briše između poena, a i tokom odmora, gestikulirajući rukama da ne vidi dobro ili da mu nešto smeta.

4:2 - Možda bi Đoković u ovom gemu bio konkurentniji da nije pravio veliki broj neiznuđenih grešaka. Ovako, Mahač je smanjio zaostatak.

4:1 - Novak je odbranio brejk, sjajno je servirao i nije dao prostora Mahaču da se razmahne.

3:1 - BREJK! Sjajno odigran gem Đokovića!

2:1 - Mahač je ovaj gem otvorio poenom, ali se Novak tada uozbiljio i rutinski došao do novog vođstva.

1:1 - Šteta. Imao je Novak brejk loptu, ali je onda Mahač krenuo odlično da servira, te je ubrzo došao do izjednačenja.

1:0 - Novak je jedva odbranio servis, pošto je Mahač imao dve brejk lopte. Ovaj gem je trajao čak 12 minuta i bio je veoma neizvestan.

Cup tree provided by Sofascore

14.40 - Meč je počeo, Novak prvi servira.

14.29 - Igrači su izašli na teren i počeli su da se zagrevaju.

13.45 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen polufinalnom duelu ATP turnira u Ženevi u kojem se sastaju Novak Đoković i Tomaš Mahač. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Ženeve.