SPEKTAKL OD TRI SATA Paolini posle preokreta izbacila Hrvaticu za finale Vimbldona

18:35 | 11-07-2024

Tenis 0

Veliki uspeh italijanske teniserke.

Jasmin Paolini

Italijanska teniserka Jasmin Paolini plasirala se u finale Vimbldona, pošto je danas u polufinalu pobedila Hrvaticu Donu Vekić rezultatom 2:6, 6:4, 7:6 (10:8).

Meč je trajao dva sata i 54 minuta u pravom spektaklu. Moglo je vrlo lako da se desi i da vidimo iznenađenje pošto je Paolini sedma teniserka sveta, dok je Vekić 37. igračica na WTA listi, ali je Italijanka uspela da ispliva.

Vekić je prvi set dobila pošto je napravila dva brejka. U drugom setu nije bilo brejkova do desetog gema. Tada je Paolini oduzela servis protivnici i izjednačila na 1:1 u setovima.

Obe teniserke su u trećem setu napravile su po dva brejka, Paolini je pri rezultatu 5:4 propustila prvu meč loptu.  U taj-brejku trećeg seta Paolini je bila bolja od Vekić za prolazak u finale Vimbldona.

Mada, zaista ne bi bilo nezasluženo ni da je Hrvatica prošla dalje...

Italijanska teniserka će u finalu Vimbldona igrati protiv pobednice drugog polufinala u kojem se sastaju Kazahstanka Elena Ribakina i Čehinja Barbora Krejčikova.