CRNO-BELI PALI U 96. MINUTU Partizan poklekao u Zaječaru, OFK Beograd slavio i nastavio crni niz Aleksandra Stanojevića

20:57 | 15-09-2024

Fudbaleri OFK Beograda pobedili su Partizan sa 3:2 u Zaječaru u 8. kolu Mozzart Bet Superlige Srbije.

FK Partizan

Želeli su crno-beli izlazak iz krize loših rezultata, najavu "večitog derbija" na najbolji mogući način i mir u kući. Međutim, desilo se sve suprotno u Zaječaru.

OFK Beograd došao je do velike pobede nad crno-belima u 90+6. minutu i tako naneli prvi poraz u Superligi ekipi Aleksandra Stanojevića. Ono što mnogo više brine navijače jeste podatak da je Partizan bez pobede još od 4. avgusta kada su pobedili Železničar iz Pančeva. Od tada gubili su od Lugana, dva puta od Genta, igrali nerešeno sa IMT-om, Luganom i Vojvodinom, a na sve je dodatak i ovaj poraz u Zaječaru.

Crno-beli su dva puta vodili golovima Aleksandra Filipovića u 15. i Ibrahima Zubairua u 40, ali su uzvraćali Samjuel Ovusu u 18. i Aleksandar Paločević u 85. minutu. Veliku pobedu "romantičarima" u prvom meču sa Partizanom posle povratka u elitu doneo je Filip Stojiljković u 90+6. minutu.

OFK Beograd je treći na tabeli sa 16 bodova, a Partizan, uoči duela sa Crvenom zvezdi, šesti sa 11.

Partizan sada čeka pauza do narednog ponedeljka kada ih u Humskoj očekuje duel protiv Crvene zvezde od 20 časova.

OFK BEOGRAD - PARTIZAN 3:2 (1:2)

Stadion: Gradski stadion u Zaječaru, Sudija: Milan Stefanović

OFK BEOGRAD: Popović - Gobelić, Vukičević, Đermanović, Anan - Ado, Paločević - Ovusu, Knežević, Cvetković - Vlajte.

PARTIZAN: A. Jovanović - Filipović, Ilić, Mujakić, Jurčević - Kovač, Natho - Goh, Zahid, Zubairu - Kalulu.

KRAJ!

96. minut - GOOOOOO! Kakav šok! OFK Beograd dolazi do prednosti u poslednjem minutu preko Stojilkovića!

90. minut - Još pet minuta nadoknade.

87. minut - Arijaga je bio blizu pogotka, ali je Popović odlično odbranio.

85. minut - GOOOOL! Siguran je Paločević za 2:2!

84. minut - Penal za OFK Beograd! Igrao je rukom Jurčević i nije bilo dileme za sudiju Stefanovića!

77. minut - Kontra Partizana i pokušaj Jovanovića koji uspeva da zaustavi Popović.

74. minut - OFK Beograda nastavlja da napada u potrazi za izjednačenjem. Za sada bez konkretne prilike.

60. minut - Prva velika prilika za goste u drugom delu. Zahid je ostao sam na nekih 15 metara od gola, ali lopta ide preko gola.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

POLUVREME!

43. minut - Ovusu ponovo umalo da uzvrati. Sada je oprezan bio Jovanović i nekako uspeo da izbaci loptu u korner.

40. minut - GOOOOOL! Bibras Natho je spojio Zubairua sa golom, a ovaj pogodio za novu prednost Partizana!

35. minut - Bez većih uzbuđenja nakon izjednačujućeg pogotka. Ritam utakmice je opao.

17. minut - GOOOL! Kakav pogodak Ovusua za ekspresno izjednačenje! Sjajno je pronašao prostor ofanzivac domaćih i poslao loptu iza leđa Jovanoviću!

15. minut - GOOOOOL! Vodi Partizan! Filipović menja rezultat! Odlično je pratio akciju bek crno-belih i na centaršut Zubairua glavom pogodio mrežu!

13. minut - Sada i opasna šansa za Partizan. Kalulu je došao do odbijene lopte i raspalio po njoj, ali je ona zakačila nekoga od defanzivaca domaćih i završila iznad prečke.

12. minut - Prva prilika za domaće. Probao je Vukičević posle kornera glavom da promeni rezultat, ali njegov udarac ide preko gola.