MIJATOVIĆ (PONOVO) ZVEZDIN SPASILAC Bledi crveno-beli posle preokreta i uz mnogo muke savladali Železničar (VIDEO)

19:57 | 11-11-2023

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Železničar u meču 15. kola Mozzart Bet Superlige Srbije sa 2:1.

Fudbal
Fk Crvena Zvezda

Sada već po običaju, Crvena zvezda je ove sezone navikla navijače na turbulente utakmice, grickanje noktiju u završnici i strepnju da njihov tim ne primi gol za izjednačenje, kao što je primio od TSC-a u završnici.

Železničar je u Pančevu uradio ono što Novi Pazar, Radnički iz Niša, IMT, Javor... spisak je dugačak, a crveno-beli nikako da se trgnu i izađu iz krize koja ih muči već mesecima.

Fudbal Fk Crvena Zvezda

Ponovo je krenulo loše, jer je nekadašnji đak Zvezdine škole Lazar Romanić pogodio glavom u 16. minutu posle dobre akcije Pančevaca. Crveno-beli su pretili, ali nisu uspevali da dođu do izjednačenja.

Morao je u drugom poluvremenu da aktivira Bahar tešku artiljeriju u liku Mirka Ivanića i Osmana Bukarija. Nije mnogo trebalo vezisti i nekadašnjem reprezentativcu Crne Gore da donese izjednačenje odličnim udarcem sa distance.

Na kraju, spasilac je ponovo bio mladi Jovan Mijatović koji je u 77. minutu postavio konačan rezultat i koliko, toliko smirio strasti pred odlazak na mini pauzu zbog utakmica reprezentacija.

Mogli su domaći i do izjednačenja u više navrata, ali su promašili izgledne prilike, a i Zoran Popović se istakao u nekoliko navrata.

Naredni meč Zvezda igra 25. novembra u Novom Sadu protiv Vojvodine, dok će Železničar dočekati Napredak iz Kruševca.

ŽELEZNIČAR - CRVENA ZVEZDA 1:2 (1:0)

Romanić u 16. minutu za Železničar - Ivanić u 61. minutu, Mijatović u 77. minutu za Zvezdu

Stadion: SRC Mladost, Sudija: Marko Ivković (Lajkovac)

ŽELEZNIČAR: Živković - Lakićević, Balaž, Stanković, Konatar - Grgić, Pantelić - Romanić, Đorđević, Hajdin - Pavlov.

CRVENA ZVEZDA: Popović - Điga, Dragović, Rodić (od 46. Nikolić) - Nedeljković, Kanga, Kangva (od 55. Ivanić), Lučić - Katai (od 55. Bukari) - Olajinka, Endijaj (od 46. Mijatović).

KRAJ!

90. minut - Još tri minuta nadoknade.

79. minut - Poslednja promena kod gostiju. Umesto Lučića na terenu je Hvang.

78. minut - Umalo izjednačenje! Šušnjar je propustio priliku da samo gurne loptu u mrežu!

77. minut - GOOOOOOL! Mijatović! Mladi napadač donosi preokret Zvezdi!

76. minut - Faul Šušnjara i novi žuti karton za domaće igrače.

74. minut - Đorđević je šutirao dobro sa nekih 20 metara, a Popović nekako uspeva da odbrani.

61. minut - GOOOOL! Ivanić! Uspeva Zvezda da izjednači! Nije dugo trebalo vezisti crveno-belih!

60. minut - Ponovo je Lučić bio u prilici, ali je ponovo njegov udarac otišao pored gola.

59. minut - Nikolić je probao, ali je Popović odbranio njegov udarac.

55. minut - Još dve promene u redovima Zvezde. Umesto Kataija u igri je Bukari, dok će Kangvu zameniti Ivanić.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme! Dve promene je napravio Bahar. Umesto Rodića na terenu je Lazar Nikolić, a Mijatović menja Endiaja.

POLUVREME!

45. minut - Još dva minuta nadoknade.

39. minut - Zakasnio je Pavlov sa startom i pokupio Aleksandra Dragovića umesto lopte. Sudija Ivković mu pokazuje žuti karton.

38. minut - Umalo 2:0 za Železničar! Grgić je pronašao prostor i šutirao, a lopta prolazi tik pored desne stative.

27. minut - Katai je dobro pratio centaršut Kange, ali je poslao loptu pored gola. Zvezda ne uspeva da odgoori domaćinu.

16. minut - GOOOOL!  VODI ŽELEZNIČAR! Romanić postiže gol posle odlične akcije!

15. minut - Ponovo je Vladimir Lučić u glavnoj ulozi. Pronašao je prostor mladi fudbaler Zvezde, ali je ponovo poslao loptu pored gola.

9. minut - Prva prilika na meču za goste. Lučić je probao, ali je njegov udarac otišao pored gola.