23:33 | 11-02-2024

Važna pobeda Milana u derbiju protiv šampiona Italije.

Milan
AP Photo/Luca Bruno

Jeste Napoli aktuelni šampion Italije i jasno je da to ponovo neće biti ove sezone. Zašto je to tako, najbolje je timu sa juga Italije pokazao - Milan (1:0).

Istina je da će teško i roso-neri doći do šampionske titule. Trenutno su na osam bodova za Interom (koji ima i meč manje), a tu je i Juventus, ali barem je jasno da su daleko bolji od Napoli ove sezone.

Ima Milan u timu zvezde poput Rafaela Leaa i Tea Ernandeza. Upravo su njih dvojica kreirali prvi i jedini gol na utakmici.

Odličan prodor je napravio Portugalac, pronašao Ernandeza koji je u 25. minutu matirao Pjerluiđija Golinija.

Ispostavilo se da je to bio jedini gol na utakmici, ali je moglo i da ne bude tako. U jednoj situaciji je tragičar umalo bio naš štoper Jan-Karlo Simić koji je šansu dobio u 65. minutu.

Pogrešio je talentovani defanzivac, međutim udarac Jespera Lindstrema u 89. minutu završio na stativi!

Milan je imao sreće i u samom finišu pošto je sudija Danijele Doveri, posle gledanja VAR-a odlučio da nije bilo igranja rukom i da nema penala.

Da napomenemo i da je Luka Jović dobio priliku na utakmici i to umesto Olivijea Žirua u 80. minutu meča.