BEZ POBEDNIKA U "MARADONINOM" DERBIJU Porto šokirao Arsenal u sudijskoj nadoknadi

22:55 | 21-02-2024

Fudbaleri Napolija remizirali su na svom terenu sa Barselonom - 1:1, dok je Porto pobedio Arsenal sa 1:0 u prvim utakmicama osmine finala Lige šampiona

Liga šampiona

Pod Vezuvom su se sudarile dve ekipe koje je proslavio legendarni Dijego Armando Maradona.

Prvo poluvreme nije bilo previše zanimljivo, premda je Barselona imala terensku inicijativu i stvorila nekoliko dobrih prilika, ali blistao je golman Napolija Meret koji je "skinuo" nekoliko zicera.

Drugo poluvreme donelo je mnogo više uzbuđenja.

Barseloni se pritisak isplatio u 60. minutu, a Levandovski je pokazao još jednom klasu postigavši 93. gol u Ligi šampiona. Pedri je dodao loptu, a Poljak se namestio u kaznenom prostoru i sa sredine poslao loptu kroz noge Rahmaniju, u donji levi ugao. Meret ovoga puta nije imao nikakvu šansu.

Ipak, Napoli je uspeo ono što nije 75. minuta, da uputi prvi šut u gol i postigne pogodak. Posle dva ofsajda u kom se našao Osimen, treći put je postigao gol. Sa 15-ak metera napadač Napolija je primio pas i iz poluokreta poslao loptu iz leđa Ter Štegena.

Porto je iznenadio Arsenal i to pogotkom u sudijskoj nadokandi.

Igrao se 94. minut kada je Martineli izgubio loptu, Porto je krenuo u jedan od poslednjih napada, a Galeno uputio odličan šut sa 20 metara, plasirao je loptu i ona je završila u mreži za velikih 1:0!

PORTO - ARSENAL 1:0 (0:0)

Stadion: Dragao.

Sudija: Serdar Gozubujuk (Holandija).

Porto (4-2-3-1): Diogo Kosta; Žoao Mario, Otavio, Pepe, Vendel; Niko Gonzales, Varela; Konseisao, Pepe, Galeno; Evanilson.

Arsenal (4-3-3): Raja; Vajt, Saliba, Gabrijel, Kivijor; Odegard, Rajs, Trosar; Saka, Haverc, Martineli.

NAPOLI - BARSELONA 1:1 (0:0)

Stadion: Dijego Armando Maradona.

Sudija: Feliks Cvajer (Nemačka).

Napoli (4-3-3): Meret; Di Lorenco, Rahmani, Žesus, Olivera; Angisa, Lobotka, Hažuste; Politano, Osimen, Kvarachelija.

Barselona (4-3-3): Ter Štegen; Kunde, Arauho, Injigo, Kanselo; De Jong, Kristensen, Gundonga; Jamal, Levandovski, Pedri.

Kraj!

90+3 - Goooool! Porto vodi protiv Arsenal, strelac je Galeno!

82. minut - Na utakmici Porto - Arsenal još uvek nema golova.

75. minut - Gooool! Osimen donosi izjednačenje Napoliju!

68. minut - Za Napoli na terenu Traore i Lindstron, zamenili su Kažustea i Kvaracheliju.

60. minut - Goooool! Robert Levandovski je strelac, Barselona vodi!

45. minut - Poluvreme, mreže miruru u obe utakmice.

40. minut - Još uvek čekamo prvi gol...

33. minut - Solidan pokušaj Trosara, ali lopta odlazi preko gola.

22. minut - Dve velike šanse za Barselonu u dva minuta, ali golman Napolija Aleks Meret sjajno reaguje

9. minut - Gindoan je bio u prilici da asistira pred peterac, ali nije pronašao nikoga od saigrača.

2. minut - Oštar start Rajsa nad Galenom na sredini terena.

1. minut - Utakmice su počele!

20.30 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmicama osmine finala Lige šampiona. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz elitnog takmičenja.