PODGORIČANI IZBORILI MAJSTORICU Budućnost u paklu "Morače" srušila Partizan i obezbedila odlučujući meč u borbi za finale ABA lige

20:09 | 07-05-2024

Košarkaši Budućnosti pobedili su Partizan u trećoj utakmici polufinala ABA lige rezultatom 74:73

KK Budućnost
ABA liga/Budućnost Voli/Filip Roganovic

Crno-beli su u neizvesnoj završnici imali čak i napad za pobedu, ali je tragičar bio Aleksa Avramović.

Srpski košarkaš je u poslednjim sekundama meča promašio polaganje i omogućio Podgoričanima da slave i odvedu polufinalnu seriju u majstoricu.

Kao što se i očekivalo okršaj u "Morači" protekao je u tvrdoj i neizvesnoj borbi od prvog do poslednjeg minuta. Ekipe su dosta grešile, promašivale i smenjivale u vođstvu, nijedna nije uspela da stekne osetniju prednost, a u takvoj situaciji bolje su se snašli domaći i stigli do trijumfa, kojim su izborili majstoricu.

Odlučujući meč na programu je u petak 10. maja, a serija se sada vraća u Beogradsku arenu, gde će crno-beli pred svojim navijačima imati šansu da izbore plasman u finale.

Budućnost - Partizan (74:73)

Dvorana: "Morača" (Podgorica)

Sudije: Milan Nedović, Sašo Petek, Luka Kardum

Budućnost: Ilić, Megi, Frimen, Slavković, Makundu, Ferel, Džons, Jagodić-Kuridža, Tanasković, Rajt, Popović, Kamenjaš

Partizan: Smit, Ledej, Avramović, Panter, Smailagić, Naneli, Trifunović, Anđušić, Doužer, Ponjitka, Kaminski, Kaboklo

40. minut - Uspeo je nekako Panter da pogodi važan šut, još su crno-beli u igri (74:71)

39.minut - Poentira Avramović, uzbudljiva završnica! (72:69)

38. minut - Pogađa Ferel sa poludistance (72:67)

37. minut - Panter porecizan u kontri, vraćaju se crno-beli u igru! (70:67)

36. minut - Uspeo je nekako Panter da poentira, a dosta mu je pomogao Smailagić sa izbijenom loptom (70:65)

35. minut - Sjajan pas Pantera za Smailagića, kucanje Alena! (68:63)

33. minut - Poeni Kamiskog, a onda i nesportski faul Frenka, veliki problemi za Partizan (67:59)

32. minut - Brutalno zakucavanje Makundua! (64:57)

30. minut - Megi je napravio prednost i pogodio trojku (62:57)

29. minut - Lagani poeni Kenana Kamenjaša (59:54)

KK Budućnost ABA liga/Budućnost Voli/Filip Roganovic

27. minut - Sjajan potez Makundua, sve bolja igra Budućnosti (57:52)

26. minut - Ferel za novo izjednaćenje (52:52)

25. minut - Precizan i Panter sa poludistance (50:52)

24. minut - Težak šut Smailagića, a onda trojka Megija (50:50)

23. minut - Uspeo je Alen Smailagić da pogodi, a onda se i sjajno snašao Džejlen Smit (42:48)

22. minut - Šesti poen i za Bruna Kabokla (38:42)

21. minut - Poeni Kenana Kamenjaša na otvaranju drugog poluvremena (38:40)

20. minut - Sada je na liniji slobodnih bacanja Bruno Kaboklo, Brazilac je oba puta precizan (36:38)

19. minut - Na liniji penala je Alen Smailagić, promašio je prvo, a drugi put je precizniji (36:36)

18. minut - Čist zicer je promašio Bruno Kaboklo, a na drugoj strani je poentirao Popović (36:33)

17. minut - Već deseti poen Doužera, lako je prošao odbranu Podgoričana (34:33)

16. minut - Nova trojka Megija! (32:30)

15. minut - Raspoložen je Pi Džej Doužer, Amerikanac je precizan sa poludistance, pa onda trojka Megija (29:28)

14. minut - Poeni za Kamenjaša, dosta dobra igra domaćina u ovim trenucima (26:26)

13. minut - Mora da reaguje Željko Obradović, kakvo zakucavanje Makundua (24:26)

12. minut - Poeni sa penala za Podgoričane (22:26)

11. minut - Trojka Kevina Pantera, mora da reaguje tajm-autom trener Podgoričana (20:26)

10. minut - Sedmi poen za Tanaskovića, potom poeni Zeka Ledeja, faul Doužera u poslednjim sekundama, pa poeni Rajta uz faul (17:20)

8. minut - Pogađa Kevin Panter sa linije penala (14:16)

7. minut - Snašao se nekako Doužer, postigao nove poene (14:14)

5. minut - Novi poeni za domaću ekipu (14:12)

4. minut - Doužer je precizan sa poludistance (10:10)

3. minut - Brzi poeni u kontri za Podgoričane, sjajni Tanasković (8:5)

2. minut - Precizan sa linije penala Mateuš Ponjitka, a onda sjajan pas Doužera za Kaminskog (4:5)

17.35 - Krilni centar Budućnosti Nikola Tanasković poručuje:

- Nismo bili pravi u prvom meču. Energije je bila na željenom nivou, volja i želja takođe, ali smo napravili mnogo grešaka, imali smo mnogo izgubljenih lopti, mnogo promašaja iz dobrih pozicija. Partizan je to umešno kaznio.

17.27 - Trener crno-belih Željko Obradović je izjavio pred ovaj meč:

- Druga polufinalna utakmica, kvaliteti obe ekipe su poznati. Svesni smo da moramo biti na nivou ako mislimo da dobro odigramo ovaj meč i da prođemo u veliko finale. Naravno, neće biti lako, neuobičajeno je to što smo imali veliki broj dana između prve i druge utakmice. Nadam se da je ekipa spremna, da ćemo probati da damo sve od sebe i da ćemo odigrati što bolji utakmicu - rekao je Obradović.

17.00 - Dobar dan i dobrodošli na blog portala sport.alo, posvećen drugom meču polufinala ABA lige između Partizana i Budućnosti. Uz sport.alo pratite dešavanja iz Podgorice.