ZVEZDA PONOVO RAZBILA MEGU Crveno-beli se u velikom stilu plasirali u finale ABA lige

21:48 | 07-05-2024

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Megu sa 94:69 u drugoj utakmici polufinala Admiral Bet ABA lige i plasirali se u finale

ABA liga
ABA liga/Dragana Stjepanović

U prvom meču je bilo 103:73, a i sada su crveno-beli očitali lekciju rivalu. Mega je odlično otvorila susret, tokom prvog kvartala imala i dvocifrenu prednost, ali je u nastavku usledila potpuna dominacija izabranika Janisa Sferopulosa.

Zvezda je pojačala odbranu, a i poboljšala napad. Mega je bila u vođstvu do tri minuta pre kraja prvog dela.. A onda gosti prave veliku seriju 17:2 i na kraju na poluvreme odlaze sa +10 – 47:37.

To je bio samo uvod u reprizu prvog duela iz Pionira. Zvezda se potpuno razigrala, Mega ostala bez oružja i sredinom treće četvrtine Zvezda dolazi do +23 – 69:46. Tada je praktično rešena utakmica i samim tim prvi učesnik finala regionalnog takmičenja.

Najefikasniji u redovima pobednika bio je Rokas Gedraitis sa 20 poena, dok se na drugoj strani istakli Milijašević i Marković sa 13.

MEGA - CRVENA ZVEZDA 69:94 (26:19, 11:28, 16:29, 16:18)

Hala sportova Ranko Žeravica

Sudije: Miloš Koljenšić, Igor Dragojević, Denis Hadžić

Mega: Milijašević, Jelavić, Marković, Kobici, Popović, Milutinović, Iljasoglu, Đurišić, Kovačević, Jović, Mušicki, Malovec

Crvena zvezda: Lazarević, Teodosić, Tompkins, Davidovac, Mitrović, Lazić, Ilić, Nedović, Gedraitis, Gilespi, Topić Jago

40. minut - Kraj! Pobeda Zvezde!

38. minut - Evo trojke i Dejana Davidovca.

36. minut - Filip Jović dolazi do petog poena.

35. minut - Jago pogađa za tri, to je deseta trojka za Zvezdu.

34. minut - Sve je ovde rešeno, Crvena zvezda će se plasirati u finale ABA lige.

32. minut - Branko Lazić siguran sa linije slobodnih bacanja.

30. minut - Kraj treće deonice, Zvezda vodi 76:53!

29. minut - Sjajna kombinacija Teodosića i Nedovića i novi laki poeni za Zvezdu.

28. minut - I Miloš Teodosić postiže trojku. Potpuna dominacija košarkaša Zvezde.

27. minut - Nova trojka Gedraitisa, peta njegova. Litvanac je podesio nišanske sprave.

26. minut - Gilespi pogađa na asistenciju Teodosića. 46:61. Pogađa Tompkins za tri. 46:64

25. minut - Faul Tompkinsa, Mušicki ide na liniju penala. Promašuje prvo, pogađa drugo. 46:59

24. minut - Trojka Nedovića, Zvezda rešeta u drugom poluvremenu. 45:59

23. minut - Četvrta trojka Gedraitisa koji ima 14 poena.

22. minut - Đurišić pogađa na jednoj, pa Jago na drugoj strani, sa penala. Nedović se žali na nezgodan udarac u nos.

21. minut - Dobro Zvezda otvara drugo poluvreme.

20. minut - Poluvreme, Zvezda vodi 47:37.

18. minut - Milijašević je fauliran i ide na liniju penala. Pogađa plejmejker Mege oba slobodna bacanja. 37:33. Mitrović poentira uz faul. Precizan kapiten Zvezde. 37:36

17. minut - Trojka Milijaševića. Poeni nakon dugo vremena. 35:30. Odgovara Jago 35:33

15. minut - Marković ponovo poentira iz ofanzivnog skoka. 32:30

14. minut - Mnogo bolja igra Zvezde u drugoj deonici, 11:2 je za crveno-bele u ovom kvartalu.

13. minut - Trojka Rokasa Gedraitisa, nerešeno je 28:28.

12. minut - Sjajni Đurišić, obožava ovaj momak igru u tranziciji.

10. minut - Kraj prve četvrtine, Mega vodi 26:19.

9. minut - Mega ponovo u seriji, dolaze do nove trojke i vodi 21:11.

8. minut - Gube loptu košarkaši Zvezde, Jović zakucava u kontri, Mega ponovo ide na +6.

7. minut - Brutalno zakucavanje Luke Mitrovića. Razigrala se Zvezda i vrlo brzo uhvatila rezultatski priključak.

6. minut - Nakon nekoliko promaša Nemanja Nedović napokon poentira i to posle ofanzivnog skoka.

5. minut - Laki poeni Timoteja Maloveca, Mega vodi 11:6.

4. minut - Konačno košarkaši Zvezde dolaze do poena.

3. minut - Silovit start Mege koja vodi 9:0!

2. minut - Muči se Zvezda u napadu na startu meča.

1. minut - Prvi koš na meču postiže Iljasoglu.

18.57 - Prvi meč protekao je u apsolutnoj dominaciji crveno-belih i veliki su favoriti da već sada izvade vizu za finale.

18.55 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen drugoj utakmici polufinala Admiral Bet ABA lige u kojoj se sastaju Mega i Crvena zvezda. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Hale sportova Ranko Žeravica.