PAO ZGAZIO FENER "Zeleni" su prvi finalisti Evrolige

20:16 | 24-05-2024

Košarkaši Panatinaikosa prvi su finalisti Evrolige

Evroliga
EPA-EFE/CLEMENS BILAN

PAO je u prvom polufinalu savladao Fenerbahče 73:57 i tako se plasirao u finale prvi put posle 13 godina.

Ekipa Ergina Atamana odlično je otvorila utakmicu i povela 12:0. Fener je igrao katastrofalno u napadu i prve poene postigli su tek sredinom prve četvrtine.

Ipak, Marko Gudurić je uspeo da pokrene tursku ekipu koja je uhvatila priključak, pa se na odmor otišlo sa vođstvom Atinjanja 38:36.

PAO je kontrolisao dešavanja i većim delom trećeg kvartala, a blistali su Kendrik Nan i Matijas Lesor. Međutim, Troj Dorsi je uspeo Fener da vrati u igru koji je prišao na -1.

U četvrtoj deonici se raspala igra Fenerbahčea, što je PAO znao da kazni i na kraju dođe do ubedljive pobede.

Najefikasniji u redovima Panatinaikosa bio je Matijas Lesor sa 17 poena, dok se na drugoj strani istakao Hejs-Dejvis sa 14 poena.

U drugom polufinalu sastaju se Real Madrid i Olimpijakos.

PANATINAIKOS - FENERBAHČE 73:57 (22:13, 16:23, 18:14, 17:7)

Hala: Uber arena (Berlin)

Sudije: Belošević, Peruđa, Difala

Panatinaikos: Kalaicakis, Vildoza, Balčerovski, Slukas, Papapetru, Grent, Nan, Lesor, Adetokumbo, Grigonis, Ernangomez, Mitoglu

Fenerbahče: Motli, Vilbekin, Sanli, Papajanis, Hejs-Dejvis, Biberović, Pjer, Gudurić, Dorsi, Kalates, Madar, Šestina.

40. minut - Kraj! Panatinakos je prvi finalista Evrolige!

39. minut - Nan novom trojkom stavlja tačku na meč.

38. minut - U nokdaunu Fener, PAO vodi 70:55 na dva i po minuta pre kraja.

36. minut - Nan je pogodio uz faul, siguran je i sa linije penala. Gudurić pogađa trojku.

35. minut - Pet minuta pre kraja PAO ima deset poena prednosti.

34. minut - Sjajno proigravanje Slukasa za Mitoglua, dok na drugoj strani Vilbekin baca loptu u aut

33. minut - Ponovo svoje šanse za povratak propušta Fener.

31. minut - Kradu loptu košarkaši Panatinaikosa i Lesor zakucava u kontri.

30. minut - Kalaicakis pogađa trojku na kraju treće deonice, PAO vodi 56:50.

29. minut - Nekoliko loših uzastopnih napada Fenera, ali ni PAO se nije baš snašao i propustio je prilikui da se odlepi.

27. minut - Dorsi dolazi do važnih poena i Fener se ponovo vraća, te prilazi na -1.

26. minut - Tariku Biberoviću je dosuđena nesportska lična greška. Ponovo "zeleni" dolaze do osetnije prednosti + 6. Šestina pogađa za tri poena.

25. minut - Lepo je prošao Gudurić, ali ne uspeva da pogodi na obruču.

24. minut - Lesor je polovičan sa linije penala.

22. minut - Na poene Hejs-Dejvisa trojkom odgovara Papapetru, a onda Lesor sjajnom fintom baca Šanlija po burek i postiže poene na obruču

21. minut - Počelo je drugo poluvreme poenima Džerijana Grenta

20. minut - Poluvreme, PAO vodi 38:36.

18. minut - Lesor je ponovo tu da postigne važne poene, a onda i da lupi blokadu.

17. minut - Hejs-Dejvis pogađa za tri, Fener je ponovo na -5.

16. minut - Grent sada lepo pogađa sa niskog posta uz faul.

15. minut - Strašna blokada Kostasa Adetokumba!

14. minut - Trojka Ernangomeza, PAO odbija nalet Fenera.

13. minut - Vraća se Fener u igru i prilazi na -4 samo. Ipak, Nan nastavlja da se poigrava.

11. minut - Nastavlja da dominira Kendrik Nan, ali mu na drugoj strani odgovara Gudurić trojkom

10. minut - Kraj prve četvrtine, PAO vodi 22:13.

8. minut - Marko Gudurić se upoisao u strelce, Lesor snažno zakucava.

7. minut - Panatinaikos ima dvocifrenu prednost. Deluje kao da se Fener malo konsolidovao.

6. minut - Konačno koš za Fenerbahče, dao ga je Hejs-Dejvis uz faul.

5. minut - Zakucava Mitoglu i Jasikevičijus mora da zove tajm-aut! Fener i dalje bez poena

4. minut - Nastavlja se agonija turskog tima, PAO vodi 10:0!

3. minut - Nervozan start Fenera, a novu trojku za PAO postiže Grant i Atinjani vode 8:0

2. minut - Prvi koš na meču dao je Kendrik Nan i to trojku, Fener i dalje bez poena.

1. minut - Loš napad Fenerbahčea na startu i izgubljena lopta Vilbekina. Na drugoj strani neprecizan je Lesor.

18.25 - Konačno počinje utakmica, nakon 25 minuta kašnjenja.

18.15 - Još uvek meč nije počeo...

18.00 - Neredi u dvorani, kasni početak meča.

17.10 - Utakmica je imala prilično burnu uvertiru, pošto je došlo do tuče navijača.

17.07 - Fener je u četvrtfinalu savladao Monako sa 3:2, dok je PAO istim rezultatom bio bolji od Makabija.

17.05 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen polufinalu Evrolige u kojem se sastaju Panatinaikos i Fenerbahče. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Berlina.