ZVEZDA JE ŠAMPION SRBIJE Crveno-beli osam godina čekali na titulu, a domogli je se preko Partizana

Ostali sportovi 0

Sjajna igra Zvezde.

alo
Alo!/Vladimir Marković

Crvena zvezda je novi šampion Srbije u odbojci! Ona je u finalu plej-ofa Superlige Srbije na svom terenu nadigrala Partizan sa 3:0 u setovima i tako se domogla trofeja prvaka posle osam godina! Takođe, njoj je ovo 13. titula prvaka naše zemlje!

UMALO OD GOTOVOG VERESIJA Partizan pobedio Zvezdu i izborio "majstoricu" - za titulu se igra u petak

Što se toka "majstorice" tiče, samo je prvi set bio iole neizvestan. Ruku na srce, bio je i dobar deo drugog seta, ali je trenutak kada su crno-beli propustili priliku da povedu sa dva poena viška bio presudan.

Domaćin je požrtvovano i čudesno spasio taj poen i od tada je krenula serija od čak 9:1. Gosti su od tog trenutka izgledali potpuno razbijeno, pa novom šampionu nije bilo teško da privede utakmicu kraju.

Za MVP-ja finala plej-ofa je proglašen odbojkaš Zvezde, Dušan Nikolić, koji je po setu beležio više od šest poena u proseku.

Crvena zvezda - Partizan 3:0 (25:23, 25:18, 25:18)

Dvorana: "USC Voždovac"; Gledalaca: 2.200; Sudije: Predrag Balandžić, Zoran Radovanović

Crvena zvezda: Boharev, Kljajić, Ilić, Lopar 6 (4at, 2bl), Petrović 3 (2bl), Ristić, Nikolić 18 (4as, 13at), Popović, Stefanović 5 (5at), Tomašević, Omar 11 (3as, 7at), Starović, Stepanović, Žugić 6 (2bl). Trener: Ivica Jevtić

Partizan: Bičanin, Milosavljević, Dopuđ 1, Popović, Marinović 4 (4at), Mrdak 13 (10at), Tadić 11 (8at), Janković 9 (7at), Rikardo 1, Cvetković, Petrović 3, Krsteski, Bjelica, Aleksić. Trener: Bojan Janić

KRAJ UTAKMICE

25:18 - SET I MEČ! Crvena zvezda je šampion Srbije!

21:16 - Sad je samo pitanje vremena kada će Zvezda da osvoji titulu!

19:15 - Ekipe ponovo razmenjuju poene, što savršeno odgovara Zvezdi koja vodi.

17:13 - Zvezda se ozbiljno "zalaufala" i nadomak je titule!

12:11 - Ekipe se smenjuju u vođstvu, na snazi je prava "rezultatska klackalica".

9:8 - Partizan je konačno prikazao igru kojom je zapretio večitom rivalu, ali ona nije potrajala mnogo. Zvezda je sjajno servirala i napravila preokret.

3:5 - Za sada niko nije uspeo da napravi nešto što bi mu omogućilo iole osetniju prednost.

KRAJ DRUGOG SETA

25:18 - SET! Zvezda je osvojila i drugi set, samo joj još jedan nedostaje za titulu šampiona!

22:17 - Partizan je konačno koliko-toliko pokazao zube večitom rivalu. Ipak, Zvezda ima sigurnu prednost.

20:13 - Potpuni kolaps Partizana, Zvezda nastavlja brutalnu seriju poena. Veoma je blizu osvajanja drugog seta.

16:13 - Imao je Partizan šansu da povede sa plus dva, bio je nadomak poena, ali je Zvezda požrtvovano spasila poen i od tada je krenuo kolaps crno-belih.

11:11 - Partizan se koliko-toliko presabrao i vratio se u set. Da li ćemo ponovo imati dramu?

7:6 - Crveno-beli za sada bolje izgledaju u drugom setu, iako nemaju preveliku prednost. Trener Janić je tražio tajmaut kako bi sprečio nalet protivnika.

3:2 - Zvezda je prva došla do brejk poena u prvom setu i tako stekla minimalnu prednost.

KRAJ PRVOG SETA

25:23 - SET! Zvezda je osvojila prvi set! Nekoliko sjajnih blokova su bili ključni za prevagu u njenu korist. Partizan je imao svoju šansu, ali je nije iskoristio.

20:21 - Partizan je prvi put na utakmici poveo! Drama u prvom setu!

20:20 - Ekipe su razmenile po brejk poen, pa je ponovo nerešeno.

18:18 - Partizan je bio prvi koji je došao do novog brejk poena, pa je sada rezultat izjednačen.

15:13 - Igra se po sistemu "poen za poen".

13:11 - Ne igra se preterano dobra odbojka u ovim momentima, ali ne manjka neizvesnosti. Vodi se velika borba u oba polja.

11:8 - Partizan je ponovo počeo da se vraća, ali je opet volšebnim greškama samog sebe sabotirao.

10:6 - Zvezda se sjajno brani, pa je još jednom došla do plus četiri i to uglavnom posle kontranapada. Partizan je zatražio prvi tajmaut na meču.

6:5 - Sada je Zvezda upala u malu krizu, što je Partizan iskoristio da se vrati u set.

6:2 - Partizan nikako ne može da se poveže u poslednjih nekoliko poena, iako napadi deluju razrađeno.

4:2 - Prvi brejk poen je osvojila Zvezda, prvo vođstvo ubedljivije od jednog poena.

19.00 - Počela je utakmica, tribine su ispunjene do poslednjeg mesta. derbi Alo!/Vladimir Marković

18.51 - Tribine se pune, ako se po jutru dan poznaje, imaćemo sjajan meč.

18.35 - Dobar dan i dobro došli na blog našeg portala posvećen "majstorici" finala odbojkaške Superlige Srbije između Partizana i Crvene zvezde. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Beograda.