PROKLETSTVO MEDVEDEVA SE NASTAVLJA Šokantan poraz ruskog tenisera, "počistio" ga autsajder iz Francuske

19:55 | 01-03-2024

Tenis 0

Prosto neverovatno.

medvedev
AP Photo/Kamran Jebreili

Drugo polufinale na ATP turniru u Dubaiju su odigrali Danil Medvedev i Igo Imber. Iako je ruski teniser važio za favorita, do trijumfa je došao francuski i to poprilično lako - 7:5, 6:3.

MEDVEDEV RAZBIO ŠPANCA Rus protutnjao do polufinala Dubaija

Moskvoljanin je zakazao kada je bilo najvažnije, u 12. gemu prvog seta. Tada je izgubio servis zahvaljujući kojem je Imber poveo sa 1:0. Osokoljen dobro obavljenim poslom na početku, Francuz je nastavio da igra dobro u drugom setu, koji je u svoju korist rešio neuporedivo lakše.

S obzirom na to da je Medvedev aktuelni šampion na ovom ATP turniru, on je ponovo propustio priliku da odbrani titulu nekog takmičenja, što mu nikada nije pošlo za rukom u karijeri.

Za titulu u Dubaiju će se boriti Igo Imber i Aleksandar Bublik, a taj meč je na programu u subotu od 16 časova.